Nie wspominała, że pracuje i nie ma kto się dzieckiem zająć

Poniedziałek, 20 marca 2017 o 10:12, autor: 2 1442
Nie wspominała, że pracuje i nie ma kto się dzieckiem zająć
Od pewnego czasu zamieszczamy wybrany przez redakcję komentarz, który naszym zdaniem jest wart uwagi. Uznaliśmy, że być może tym sposobem uda nam się wspólnie, wraz z czytelnikami, wciąż podnosić poziom dyskusji pod artykułami. Tym razem wybraliśmy wypowiedź związaną z edukacją dzieci. Jednocześnie informujemy, że treści zawartych w komentarzach nie należy utożsamiać z opinią i poglądami redakcji.

autor: do@babcia / artykuł: Wschowski ZNP przyłączył się do referendum szkolnego

Kiedyś dzieci nie jadły tyle chemii, nie oglądały do późnej nocy tego co oglądają, nie siedziały przed komputerem od drugiego roku życia po parę godzin dziennie, nie piły od 7 roku życia napojów energetyzujących od rana, przed pójściem do szkoły jeszcze. Kiedyś dzieci wychodziły na dwór, wymyślały sobie same zabawy. Dziecko wiedziało co mu wolno, a czego nie, nie siedziało z rozdziawiona buzią i nie wtrącało się w rozmowy dorosłych, grało z rodzicami w gry planszowe, które stymulowały rozwój dziecka, pomagało w domu, w ogrodzie, na polu. Radziły sobie dużo lepiej, bo nie były wyręczane przez rodziców , którzy często spełniają wszystkie zachcianki swoich pociech, aby wynagrodzić brak czasu dla dzieci. Kiedyś w warzywniaku słyszałam rozmowę dwóch pań, gdzie jedna cieszyła się, że nareszcie się kończą wakacje, bo w domu oszaleć idzie z tym dzieckiem. Nie wspominała, że pracuje i nie ma kto się dzieckiem zająć, ona była zmęczona przebywaniem cały dzień ze swoim dzieckiem. Bez komentarza.

Komentarze (2)

avatar
~mała
21.03.2017 10:26

Jestem matką 15msc dziewczynki i śmiać mi się chcę lub bardziej płakać, bo mama nie potrafi uśpić dziecka bez specjalnej aplikacji z telefonu, a jak coś niepokojącego dzieje się z dzieckiem to pisze na fb zamiast iść do lekarza. Dwuletnie dziecko przed komputerem to niestety staje się normą.. spotykałam się z tym, że aby mama mogłą iśc do kosmetyczki zrobić paznokcie dała swojej półrocznej córce telefon z piosenkami na yt i dziecko same się sobą zajmie. Dzieci teraz często nie potrafią się bawić zabawkami, na placu zabaw-bo jak można bawić się bez telefonu, tableta, komputera. Ludzie robią dzieci bo tak wypada(jest ślub będzie dziecko) mało kto zastanawia się jaka to odpowiedzialność-niestety. Ja choć to dziwnie zabrzmi zyje bez telewizji-gdy chcę coś obejrzeć włączam komputer, dvd. Moja córka nie wie co to bajki, wracając z pracy mam około 3 godziny by nacieszyć się dzieckiem, zauważyć postępy w rozwoju itp.Kiedyś ktoś mi powiedział, że smutne jest to że dzieci robią dzieci, ae tak naprawdę smutne jest to, że dorośli robią dzieci a nie potrafią potem się nimi zająć, znaleźć czas, stać się przez godzinę dziennie dzieckiem by poznać swoje maleństwo.

avatar
~xyz
21.03.2017 18:07

Popieram. I jeszcze jeden obrazek, fakt,że z zagranicznej restauracji hotelowej( masa rodziców z dziećmi)- tylko moje dziecko nie miało przy posiłku telefonu lub tabletu przed nosem. Wszystkie dzieci, nawet te maleńkie w krzesełkach do karmieniach albo oglądały bajki albo grały w gry.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl