Nadanie awansu uczniom klas mundurowych

Piątek, 17 marca 2017 o 15:52, aktualizacja Środa, 22 marca 2017 o 09:08, autor: 35 3313
Nadanie awansu uczniom klas mundurowych
16 marca w I Zespole Szkół we Wschowie odbyła się uroczystość niezmiernie ważna dla uczniów klas bezpieczeństwa publicznego. Podczas uroczystej akademii uczniowie, którzy spełnili wymogi regulaminowe odebrali nominacje na wyższe stopnie mundurowe. To wyniosłe spotkanie było również okazją do zaprezentowania naszej formacji i zaproszeniem w przyszłości do wstąpienia w nasze szeregi.

Wczorajszego popołudnia w auli I Zespołu Szkół we Wschowie  odbyła się uroczysta akademia uczniów klas bezpieczeństwa publicznego. W imieniu Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie insp. Tomasza Kłosowskiego wystąpił podinsp. Marek Halota Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego wschowskiej Policji oraz podkom. Maja Piwowarska- Oficer Prasowy KPP Wschowa. Z rąk wicestarosty Wojciecha Kurryło, Dyrektora Placówki Damiana Janowicz młodzi kadeci, którzy spełnili wymogi regulaminowe odebrali awanse na wyższe stopnie mundurowe: kadeta, starszego kadeta oraz nadkadeta. Awanse, które są świadectwem wielkich ambicji pokolenia przyszłych wojskowych, strażaków i policjantów kształconych w I Zespole Szkół we Wschowie.  Fantastycznej oprawie towarzyszyły słowa podziękowania oraz gratulacje.

Wczorajsza akademia była również świetną okazją do zaproszenia młodzieży, która już nosi mundur, aby swoją przyszłość  wiązała z niebieskim mundurem.

opr. podkom. Maja Piwowarska/foto: Maciej Aleksandrowicz

Komentarze (35)

avatar
~Weteran
17.03.2017 16:49

To spełnianie swoich mundurowych aspiracji niech zaczną od nauki układania beretów na głowie. Żeby choć troche godnie wyglądali. A później za musztrę, to będą wiedzieć kiedy w berecie, a kiedy bez. Choć może to nie ich wina, tylko prowadzących szkołę.

avatar
~ŻW
17.03.2017 22:16

Popieram kolegę powyżej..Łażą po mieście buty porozwiązywane, mundur wymemłany, bez pasa jak fleje dla mnie to obraza tego munduru.. awanse? jakieś jaja.. dlaczego nie noszą munduru policyjnego wymemłanego..? pozerstwo.. a jakby którego(ą) chcieli wziąć to wariata będzie udawać albo jedynego żywiciela rodziny.. w szkole cywil żołnierza nie wychowa.. widać to choćby na pierwszy rzut oka.. jak Cie widzą tak cię piszą! Wogóle że to tak można mundury podróby pagonów naszywki itd.. kiedyś to nie do pomyślenia!

avatar
~Km
18.03.2017 08:30

Raczej to nie jest wina uczniów oni biorą to co szkoła oferuje a nie to co oni sobie wymyśla. Mają z góry określone co ubierają co kupują i jak noszą więc błagam oszczędźcie komentarze rozumiem że bulwersujecie się o styl noszenia brak pasa ale to klada mundurowa. Dowiedzą się jak się nosi dopiero jak wstąpią w szeregi zawodów związanych z mundurem.

avatar
~wawa
18.03.2017 09:10

noszenie munduru to jedno, łażenie w mundurze z fajami to drugie, ale jakim prawem ktoś młodym ludziom daje awanse, tego nie rozumiem.

avatar
~Weteran
18.03.2017 09:52

Szanowny/szanowna Km. Na nic twoje błagania. Zaznaczyłem już, że te, powiedzmy- niedociągnięcia, to raczej wina szkoły. Cieszę się, młodzież garnie się do munduru, ale chciałbym zaznaczyć, że pewnych rzeczy powinni uczyć się od początku. W myśl powiedzenia:" czym skorupka za młodu..." Więc tłumaczenie, że to tylko klasa mundurowa nie trafia do mnie. Sam nosiłem mundur od najmłodszych lat( i to różnych formacji) i od zawsze mam do niego szacunek. Nauczył mnie ojciec i inni mundurowi jak go nosić. Wiem też co znaczy poświęcenie i przelanie krwi, wpisane w etos munduru. Dlatego takie jest moje stanowisko. Pewnie zaraz się ktoś odezwie, że dzisiaj etos służby zanika. A ja odpowiem, że właśnie dlatego, iż pozwalamy na takie niedociągnięcia i je tłumaczymy zamiast wymagać. I to od początku. Taka praca u podstaw. A wyjaśniając kwestię noszenia mundurów w "cywilnych" szkołach, to niestety to taka mała rekompensata za służbę zasadniczą. Tak możni tego kraju widzą obrońców Ojczyzny- pospolite ruszenie oparte na wojskach OT, organizacjach proobronnych i właśnie klasach mundurowych, ale to temat na osobną dyskusję. I są przepisy, które pozwalają na noszenie mundurów w takich szkołach.

avatar
~wawa
18.03.2017 13:04

Nie zgadzam się, że to wina szkoły. To jak noszą mundur i jak się zachowują mówi o nich samych. Nie zwalajmy wszystkiego na szkołę, to są dorośli młodzi i inteligentni ludzie i muszą brać odpowiedzialność za to jak wyglądają i jak odnoszą się do munduru.

avatar
~Weteran
18.03.2017 13:55

Do wawa: Masz rację to jak ktoś zachowuje się w mundurze zależy od niego. Ale sprawy praktyczne,np. układanie beretu czy musztra, to już raczej po stronie szkoły. Jeśli przyjmują mundury wzorowane na wojsku to niech taka akademię też organizują na wzór wojskowych. Są regulaminy, ceremoniały. To żadna wiedza tajemna. A nie siedzą na krzesłach w pomieszczeniu i w beretach na głowach...Po co? Tylko po to, żeby rzucić nimi w górę na koniec uroczystości?? Jakie to fajne... Niczym z amerykańskiego filmu. Nie czepiam się nikogo, ale jak coś robić to porządnie. Resztę wytłumaczyłem powyżej:-)

avatar
~ing
18.03.2017 15:12

tak to jest jak za musztrę bierze się ktoś, kto o tym pojęcia nie ma:)

avatar
~ŻW
18.03.2017 16:44

A nie wygląda dla Was śmiesznie, że formacja podległa MSW nakłada pagony ludziom w mundurach MONu? Paranoja goni paranoję.. Misiewiczów jest jednak więcej niż jeden ;)

avatar
~ŻW
18.03.2017 16:48

Awanse.. promocja do następnej klasy rozumiem ale awanse..? jestem ciekaw jak nazywa się ten ktoś w pagonach starszego kaprala.. starszy uczeń?

avatar
~ŻW
18.03.2017 16:51

oo przepraszam nazewnictwo jest w artykule...

avatar
~Weteran
18.03.2017 18:53

ŻW, masz rację nieco dziwnie to wygląda. Ale to efekt stosownych porozumień podpisanych. Zawartych zarówno na poziomie centralnym, jak i lokalnym. Więc wszystko w majestacie prawa. Nie wchodzę więc w sam fakt zawarcia porozumień, ale nie podoba mi się tandeta w ich realizacji..

avatar
~Baczność
18.03.2017 20:43

Kto jest wychowawcą tej klasy? Kto ich uczy nosić w ten sposób berety?

avatar
~Mirek
19.03.2017 01:11

Jeśli to klasa mundurowa, to przydałoby się tych młodych ludzi nauczyć chociaż podstaw musztry i noszenia mundurów.. Jak się teraz nie nauczą, to potem będzie im znacznie trudniej.

avatar
~Weteran
19.03.2017 10:12

Dobra...ja już nic nie wymagam. Bo ciężko wymagać od kogoś, kto w szkole średniej pisze "polaka". Takie niestety mamy poszanowanie mowy ojczystej. I znów napiszę- taka praca u podstaw. Mam tylko nadzieję, że tej "ściągi" przyrzeczenia nie napisał nauczyciel :-)

avatar
~uczeń...
19.03.2017 11:50

Do władz tej szkoły: - z jakich przepisów wynika, że stopnie tym uczniom zmieniają tzw."średni personel policji"?, - co mają "niebiescy" do uczni w mundurach MON?

avatar
~Aleksander
19.03.2017 22:53

Mundury wojskowe a stopnie nadaje policjantka?

avatar
~Adaś
20.03.2017 13:43

Gratuluję p. " Weteran" za należytą ocenę, mnie serafin podpowiadał nie "dotykaj" , .....odczytają to za hejt. Mimo wielu prawdziwych stwierdzeń, potraktował Pan tą "szkółkę" zbyt serdecznie , ja widzę czasami te "zmory" na mieście i zastanawiam się do jakich służb Oni są przygotowywani ? 90% to "strachy na wróble" , jak to ktoś napisał , bez pasów, sznurówek z nakryciami głowy w stylu malarz na drabinie ....... a wspominanie o OT w kontekście "mitingu" z Specnazem ( Подразделе́ния специа́льного назначе́ния Росси́йской Федера́ции) ...... dajmy spokój, ...... gdzie generał dostał wyjaśnienie - " chyba jest Pan dorosły .........." . Adaś

avatar
~..
20.03.2017 14:47

Brawo rodacy! W tej chwili pokazujecie jakimi obywatelami jesteście. Ten kraj widać upada przez takich osobników jak wy. Dajcie się młodym kształcić a nie wytykacie błędy. Czy w do jasnej ch*** nie popełnialiście błędów w noszeniu munduru beretu ? Zauważyłam, że jeśli dajmy na to ta klasa zrobi coś pozytywnego nikt o tym nie rozmawia bo po co ? Ale no właśnie ale jak zrobią coś źle nagle burza hejtu to jest normalne ? Nie sądzę. To co robicie tu w komentarzach jest nad wyraz przykre.

avatar
~Uczeń Staszica
20.03.2017 15:57

Całe wschowskie społeczeństwo to banda (...)... widać jaki reprezentujecie poziom intelektualny waszymi wypowiedziami. Najpierw polecam zapoznać się z regulaminem klas mundurowych a później dopiero wypowiadanie się