TworzymyGłos Regionu

Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza

- wystawa „Legenda o św. Wojciechu z Drzwi Gnieźnieńskich”

Czwartek, 09 stycznia 2020 o 13:43, aktualizacja Czwartek, 09 stycznia 2020 o 13:56, autor: 0 630
Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza

Muzeum serdecznie zaprasza, szczególnie grupy szkolne i przedszkolne, ale również indywidualnych zwiedzających i inne grupy zorganizowane na edukacyjną wystawę „Legenda o św. Wojciechu z Drzwi Gnieźnieńskich”. Wystawa będzie prezentowana w siedzibie Muzeum Ziemi Wschowskiej przy pl. Farnym 3 do końca stycznia 2020 r.

"Wystawa „Legenda o św. Wojciechu z Drzwi Gnieźnieńskich” stworzona przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie jest jednym z elementów projektu pod tym samym tytułem, w ramach którego powstały również: animacja (film), aplikacja na urządzenia mobilne i pakiet edukacyjny dla szkół.

Wystawa ukazuje życie i śmierć św. Wojciecha na podstawie Drzwi Gnieźnieńskich. Opisana została każda z 12 kwater oraz ukazany kontekst historyczny epoki. „Legenda o św. Wojciechu…” to różne sposoby prezentacji, które przybliżają nie tylko historię tytułowego bohatera na tle najdawniejszych dziejów Polski, ale również skutki polityczne, jakie były następstwem jego męczeńskiej śmierci. To także opowieść o czasach i ludziach wśród których żył pierwszy patron Polski.

„Legenda o św. Wojciechu z Drzwi Gnieźnieńskich” to projekt Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie stworzony wspólnie z uczniami gnieźnieńskiego I Liceum Ogólnokształcącego. To w interesujący i nowoczesny sposób opowiedziana historia o człowieku, który zmienił bieg historii początków naszej państwowości w przystępnej formie.
Ważnym elementem projektu jest kilkuminutowa animacja ukazująca żywot Wojciecha. Elementem dodatkowym do animacji są alternatywne historie, czyli „co by było gdyby…”. Całość, dostępną także w angielskiej wersji językowej, zobaczyć można w serwisie YouTube.

Projekt powstał dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz środków z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego."
(Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl