Muzealne Zoo - ferie w MZW

Czwartek, 02 lutego 2017 o 16:18, aktualizacja Czwartek, 09 lutego 2017 o 16:44, autor: 0 901
Muzealne Zoo - ferie w MZW

Trzy dni zajęć pod hasłem: Muzealne Zoo przygotowali dla dzieci na czas ferii zimowych pracownicy Muzuem Ziemi Wschowskiej. Dzisiaj z kamerą i aparatem podglądaliśmy gdzie w muzuem możemy odnaleźć zwierzęta.

Program dla młodzieży w czasie przerwy czy to zimowej czy letniej to już stała propozycja Muzeum Ziemi Wschowskiej, które pokazuje, że przestrzeń muzealna wcale nie musi kojarzyć się tylko z wystawami. Tym razem w trakcie trzydniowych zajęć młodzież wpadła na trop zwierząt, które odnaleźć można w siedzibie MZW. Niektórzy wypatrzyli ich wiele ponad sto. 

- Każdego dnia wraz z dziećmi podejmujemy inne działania, ale wszystkie wpisują się w hasło poszukiwania zwierząt, ukrytych w muzealnych ekspozycjach. Właśnie przed chwilą zakończyliśmy eksploracje wystaw stałych, gdzie niektóre dzieci znalazły nawet 140 okazów zwierząt - mówi Magdalena Birut, specjalista ds. edukacji Muzeum Ziemi Wschowskiej. - Angażujemy się w zadania plastyczne, różnego rodzaju zadania i zabawy, które dotyczą symboliki zwierząt czy relacji człowiek-zwierzęta. Pokazujemy także dzieciom jak ten świat zwierząt był wyrażany na przykład w starych podręcznikach. 

W zajęciach każdego dnia uczestniczy 25 dzieci, które chętnie poznają muzealny świat i są zadowolone z czasu spędzonego w muzeum, tym bardziej, że niektóre z nich już nie pierwszy raz korzystają z przygotowanych zajęć. 

- Bardzo nam się podoba, każdego dnia przygotowane są dla nas różne zabawy. Niestety jutro jest już ostatni dzień i trochę szkoda, ponieważ bardzo miło spędzamy czas na tych zajęciach - opowiada Liwia. - Jestem już drugi raz tutaj na zajęciach, bo brałam w nich udział również w wakacje.

- Ja jestem pierwszy raz, ale bardzo mi się podoba i myślę, że jeszcze będę wracać do muzeum na zajęcia- dodaje Maja.

Jutro dzieci poznają drugi budynek należący do Muzeum Ziemi Wschowskiej, kamieniczki przy Placu Zamkowym 2, gdzie w trakcie zajęć zapoznają się między innymi z pracami Eugeniusza Geta Stankiewicza.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSubiektywne kalendarium samorządu wschowskiego
20.11.20178 478
Ósmy grudnia dwa tysiące czternastego roku. Wydawać by się mogło, że to data jak każda inna. 8.12.2014 r. Wtedy właśnie Danuta Patalas wypowiedziała słowa: Obejmując urząd burm...
nazwa
Szukamy właściciela
20.11.20170 337

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl