TworzymyGłos Regionu

Młodzieży nieobce są czyny społeczne - Sprzątamy wschowski dworzec PKP

Piątek, 04 października 2019 o 22:40, aktualizacja Sobota, 05 października 2019 o 00:33, autor: 18 2299
Młodzieży nieobce są czyny społeczne - Sprzątamy wschowski dworzec PKP

Inicjatorką sprzątania dworca PKP była radna Sejmiku Województwa Lubuskiego - Małgorzata Gośniowska-Kola. Ta inicjatywa spodobała się młodzieży i w piątkowe południe dworzec PKP we Wschowie znowu zatętnił życiem. Zakres robót oczywiście był zupełnie podstawowy. Grabie, łopaty i szczotki doskonale sprawdziły się rękach młodzieży I Zespołu Szkół. Dzięki ich zaangażowaniu, pomimo jesiennej pogody, przy budynku dworca zrobiło się jaśniej i czyściej. 

To miejsce wymaga troski. Już niedługo, bo w grudniu zostaną reaktywowane przejazdy na trasie Leszno-Głogów. Szybko jednak nie zobaczymy dworca w swojej świetności, więc na razie robimy to, co możemy - mówi Małgorzata Gośniowska-Kola, która od wielu lat w podobnych akcjach (pn. porządkowanie zapomnianego cmentarza) współpracuje z młodzieżą I Zespołu Szkół we Wschowie.

Radna, rozmowy na temat dworca i przywrócenia połączeń prowadzi od kilku lat i zapewnia, że nie jest to jednorazowa akcja. Aby dworzec został odremontowany, potrzebna jest odpowiednia liczba pasażerów. Są jeszcze inne pomysły i możliwości na zaadoptowanie budynku na potrzeby społeczne. Do takich działań trzeba jednak przekonać włodarzy gminy, którzy musieliby podjąć decyzję o przejęciu obiektu. Tylko angażując własne środki można pozyskać środki zewnętrzne. 

Dziękujemy "Spółce Komunalnej Wschowa" za ustawienie kontenera na śmieci, uczniom i opiekunowi - Krzysztofowi Rękosiowi, na których w takich sytuacjach zawsze można liczyć.

REKLAMA

Komentarze (18)

avatar

avatar
~Gg
05.10.2019 01:12

Popieram takie akcje , tylko szkoda że Pani Kola robi takie coś tylko przed wyborami , jest to poptostu żałosne

avatar
~Sipronto
05.10.2019 10:43

Proszę spojrzeć na akcje sprzątania cmentarzy prowadzonych przez Panią Kolę (są liczne filmiki na youtube Huta Pieniacka, Brody) a później wypisywać bzdury, że takie akcje tylko przed wyborami

avatar
~Odp
05.10.2019 11:45

To może Burmistrz weźmie miotłę i pokaże jak to się robi ? Hm . To jego miasto a od roku jakby opuszczone przez nowe władze ? .

avatar
~Ignorant
05.10.2019 16:55

do Gg - trzeba mieć naprawdę DUŻO ZŁEJ WOLI, żeby coś takiego NAPISAĆ !!! zgadzam się z Sipronto - wystarczy chociaż trochę pogoglować, żeby sprawdzić. To jest właśnie Wschowa - jak Gośniowska-Kola robi akcje na Ukrainie to piszą: "a kiedy coś takiego we Wschowie". A jak robi coś we Wschowie - to też źle... Ludzie. To chyba jedyna osoba, która ma w ostatnich latach jakieś konkrety: most do Sławy, remont dróg w okolicy i teraz dworze...ale Wschowianie bardziej szczekają na Bulwar Antkowiaka...masakra

avatar
~Adaś
05.10.2019 12:23

Piękny obiekt doprowadzony do stanu agonalnego...… za to powinien ktoś srogo odpowiedzieć . Akcja zasadna, czyli zgodna ze słowami burmistrza Sandrakuły - jak wybory to władza na pierwszym froncie, mnogo inwestycji i cały wachlarz obiecanek ….. taki mamy wzorzec. A może by tak raz się temu sprzeciwić przy urnie ? Adaś

avatar
~Emerytka +
05.10.2019 12:28

Takiej OBŁUDY nie widziałam i nie przeżyłam już od 45 lat. To jest największy szczyt CYNIZMU w tej kampanii przedwyborczej w wydaniu tej pani kandydatki z partii pisu. Jakim prawem ta pani wypowiada się w imieniu samorządu o ew. organizowaniu i zagospodarowaniu tego obiektu, który prawnie należy to PKP, jak na terenie Wschowy są w ruinie takie obiekty jak , np. KINO, MLECZARNIA...., które wymagają niezwłocznego ich remontu lub zagospodarowania. Nic dziwnego, że z takimi pomysłami kandydatów pisu w przeciągu ich czteroletnich rządów DŁUG PUBLICZNY Naszego Kraju wzrósł o 128 mld złotych, a w tym samym czasie rząd pani kandydatki nie podjął w naszym kraju żadnej znaczącej się Narodowej Inwestycji. To są te pani pomysły ?, angażowanie dzieciaków w XXI wieku do sprzątania terenu należącego to Firmy Państwowej, bez zapewnienia jej roboczej odzieży ????. Chwali pani ich opiekuna i Spółkę Komunalną za coś za co powinni otrzymać NAGANĘ; - opiekun za to , że dopuścił młodzież do pracy bez odzieży ochronnej, SK za to, że to ich psim obowiązkiem jest sprzątać nasz ulice, chodniki i skwery . W tym samym czasie kiedy pani rząd na utrzymanie Kancelarii Premiera podwaja środki utrzymania z 146 mln złotych w 2015 roku do 342 mln złotych w 2018 roku pani w stylu KOMUNY wykorzystuje naiwność paru dzieciaków i organizuje sobie kampanię wyborczą a la "czyn społeczny" . Jakie to smutne i naiwne....., kto to może po za panią i garstką pisowskich wyborców we Wschowie kupić ?. Przypominam pani - a z racji, iż pani wiek wskazuje na to, że pani powinna to pamiętać, iż za równo za czasów KOMUNY i OBECNIE najłatwiej nam dorosłym przychodzi manipulowanie MŁODZIEŻĄ. Za czasów KOMUNY również do czynów zaganiano całe szkoły i robiono to w godzinach lekcyjnych !!!!. Czy pani nie jest tak po prostu wstyd, że do celów swojej kampanii wyborczej wykorzystuje pani tych młodych ludzi?. Jeszcze jedno! - jak pani dobrze pamięta nam każdorazowo po takim czynie za czasów KOMUNY dziękowano FUNDUJĄC KANAPKI z wędlina i białą kawą. A co pani dała tej młodzieży ?.

avatar
~~`Gb
05.10.2019 13:24

I nawet sołtys się do roboty wziął. Następne sprzątanie za cztery lata.

avatar
~do kom.powyżej
06.10.2019 19:45

Może przymierza się by wystartować za 4 lata w wyborach (zaczerpnie wtedy pomysł od pani kandydatki), Krzysztof R. -poseł albo senator -jakże by to dumnie brzmiało.

avatar
~Jan
05.10.2019 13:33

Mizernie wygladalaby frekwencja gdyby nie mlodziez, ktora zatrzymali w czasie lekcji... A gdzie aktyw partyjny? Radny emeryt woli brylowac na sesji niż zakasac rękawy do pracy?

avatar
~qaz
05.10.2019 14:26

Za sprzątanie i ogólnie wygląd miasta powinno odpowiadać miasto, sytuacja w której miasto sobie z tym nie radzi i mamy syf powinna być nie do pomyślenia.

avatar
~JA!.
05.10.2019 17:23

Jak taki czyn organizuje kandydatka partyjna w ramach kampanii wyborczej to wypadałoby, aby w czynie tym brali udział jej działacze partyjni czyli członkowie partii pis, a nie angażować do tego dzieci i to w ich strojach wyjściowych - jak to zauważył już powyżej jeden z forumowiczów - bez dania im odzieży ochronnej do tego przeznaczonej . Czyn partyjny pani kandydatko pisu to czyn partyjny jak to bywało za czasów KC PZPR.

avatar
~czytelnik
05.10.2019 19:51

Dlaczego pan R. nie "wyłowił" plastikowych butelek z wody w tunelu-to byłby przykład ciężkiej tytanicznej pracy! A tak, to tylko ...pod publiczkę.

avatar
~Matka
06.10.2019 10:09

Zwracam uwagę pani kandydatce do parlamentu z ramienia pisu, ze nie dziękuje się Firmie zwanej we Wschowie Spółką Komunalną, która jest firma Urzędu Miasta i Gminy we Wschowie za łaskawie dostarczonych na miejsce pani czynu partyjnego KONTENERÓW ponieważ OBOWIĄZKIEM tej firmy jest dbanie o porządek w Naszym Mieście, to ta firma posiada specjalistyczny do tego sprzęt, narzędzia, wykwalifikowanych ludzi ubranych w odpowiednią roboczą odzież. Zwracam pani uwagę, że tacy opiekuni jak ten pan co mu pani dziękuje za przyprowadzenie na miejsce zbiórki pani czynu partyjnego również byli NADGORLIWI i POSŁUSZNI jednej słusznej partii PZPR i na ich czyny partyjne przyprowadzali całe szkoły ze śpiewem na ustach. Taka uczynność i to kandydatce partyjnej( na tydzień przed wyborami 13.10.2019 rok), partii pis rządzącej w Naszym Kraju od czterech lat jest nie na miejscu i NIEWYCHOWAWCZE - mało tego niemoralne dla tej młodzieży i tego pana - ich opiekuna. Jak pani jako matka, podejrzewam zważywszy na wiek i babcia mogła dopuścić nasze dzieci do pracy z takim brudem, zarazkami i wszelkiego rodzaju bakteriami jakie kumulują się od wielu lat w tym miejscu w ich strojach wyjściowych - strojach, które kupują im ich rodzice, nie jednokrotnie za ostanie pieniądze ciężko przez nich zarobione ?. Czy pani jako matka czuje się z tym dobrze?. Czy pani swoje dzieci i wnuki też by tak ubrała do pracy, gdzie wykwalifikowani pracownicy SK mają do tego odpowiednią ochronna odzież ?. Pani kandydatko czy tak bardzo pani zależy na tych paru głosach w tej kampanii wyborczej ?.

avatar
~Dzięki
06.10.2019 21:02

Może i dzialania spółki się należały jak przyslowiowa psu micha ale ja ciesze, że doczekaliśmy sie normalnosci i instytucje gminne "nie wybieraja" komu pomóc

avatar
~PRL
07.10.2019 08:24

Czyny społeczne jakże popularne w czasach komuny. Coś w tych działaczach PiS jednak z tej komuny pozostało. Kaczyński próbuję nam urządzać kraj jak za dawnych lat. Przekaz z góry jak widać skuteczny

avatar
~Prawy Polak
08.10.2019 11:00

To sprzątanie miało wymiar symboliczny . Tak z polityki po wyborach zostaną wymieceni działacze POKO i reszta komunistów.

avatar
~Prawy-co..?
08.10.2019 15:38

Jest taka reklama o symbolizowaniu...., tak więc jako ten "prawy i ,,,,,,,,@" zajmij się kolego swoim symbolizowaniem w domu a nie na brudnych skwerach i parkingach Wschowy. Jak sam świetnie to określiłeś cały ten pis i te ich cztery lata w rządzeniu to jedna wielka symbolika - i niech tak pozostanie bo do historii [przejdziecie jako ---" cynizm, obłuda i fałsz" puls ta twoja SYMBOLIKA w rządzeniu !. Narka ....

avatar
~Idź na wybory
08.10.2019 15:52

Do prawego Polaka. Pamiętaj, że w żadnej partii nie ma tylu byłych komunistów co w PiS. Propaganda tvpis ogranicza ci horyzonty

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl