TworzymyGłos Regionu

Mikołajki w OSP Stare Strącze

- nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

Wtorek, 10 grudnia 2019 o 13:03, autor: 0 1144
Mikołajki w OSP Stare Strącze

6 grudnia strażakom z OSP Stare Strącze, Mikołaj przyjechał z prezentem. Ochotnicy otrzymali fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 IVECO EUROCARCO z wyposażeniem. Nowy nabytek zaprezentowali pod UM Sława.

Wartość zakupionego pojazdu to 735 540,00 PLN, z czego 85% to środki unijne, 15% to zaś wkład własny Gminy Sława. Elementy wyposażenia spełniają warunki określone w „Standardzie wyposażenia średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego (GBA), przeznaczonego dla jednostki OSP ujętej w zbiorczym planie sieci jednostek OSP przewidzianych do włączenia do KSRG”. Odbiór samochodu odbył się w siedzibie wykonawcy tj. w firmie Moto Truck w Kielcach. W trakcie odbioru przeprowadzone zostało szkolenie 3-osobowej załogi OSP Stare Strącze z zakresu obsługi samochodu i sprzętu na nim zamocowanego.
Zakup samochodu jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu pn. „Tworzenie systemu ratownictwa i ochrony przed pożarami, powodziami i innymi zagrożeniami poprzez doposażenie OSP w samochody ratowniczo-gaśnicze i specjalistyczny sprzęt ratowniczy – etap II” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego-Lubuskie 2020, oś 4, działanie 4.1.
(Źródło: UM Sława)
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl