TworzymyGłos Regionu

Laptop ukrył pod kamieniem, na polu nieopodal stacji paliw

Poniedziałek, 15 stycznia 2018 o 15:08, aktualizacja Czwartek, 18 stycznia 2018 o 09:44, autor: 0 2481
Laptop ukrył pod kamieniem, na polu nieopodal stacji paliw

13 stycznia w jednej ze stacji paliw zniknął sprzęt komputerowy. Laptop znajdował się w części restauracyjnej, był zabezpieczony metalową linką przymocowaną do nogi stolika. Okazało się, że sprawcą kradzieży jest 41-letni mężczyzna, który ukrył sprzęt pod kamieniem na polu nieopodal stacji paliw.

Do zdarzenia doszło w sobotę, późnym wieczorem, 13 stycznia.

- Z przekazanej mundurowym informacji wynikało, że laptop znajdował się w pomieszczeniu restauracyjnym, na jednym ze stolików i był zabezpieczony stalową linką przymocowaną do nogi stolika. Zgłaszająca nie widziała momentu kradzieży, jednak podała rysopis mężczyzn, którzy kilka minut wcześniej odwiedzili stację paliw - mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa - Pomocny również okazał się zapis z monitoringu, na którym wyraźnie było widać mężczyznę zainteresowanego laptopem. Policjanci postanowili sprawdzić jak najszybciej pojazdy oraz kierowców na parkingu przy stacji paliw. Po chwili okazało się, że jeden z kierowców odpowiadał rysopisowi podanemu przez personel stacji.  Mężczyzna pomimo zapisu z monitoringu stanowczo zaprzeczał tej kradzieży. W trakcie sprawdzenia samochodu ciężarowego i naczepy nie odnaleziono sprzętu.  Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

Ze względu na nocną porę policjanci podjęli działania następnego dnia.

- W trakcie ponownego  sprawdzania terenu przy stacji paliw odnaleźli skradziony sprzęt na skarpie pola uprawnego sąsiadującego z parkingiem. Laptop ukryty był pod kamieniem. Mundurowi również jako namacalny dowód znaleźli i zabezpieczyli obcęgi, które służyły do przecięcia stalowej linki - dodaje Maja Piwowarska.

Laptop zwrócono właścicielowi. 41-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży.

(rak/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl