Krzysztof Wierzbicki absolutnym rekordzistą świata

Czwartek, 27 lipca 2017 o 09:17, aktualizacja Czwartek, 03 sierpnia 2017 o 09:25, autor: 11 4119
Krzysztof Wierzbicki absolutnym rekordzistą świata

W trakcie wczorajszych zawodów w trójboju siłowym rozgrywanych podczas The World Games we Wrocławiu Krzysztof Wierzbicki pobił rekord świata w konkurencji Martwy Ciąg. Jako jedyny człowiek na świecie podniósł sztangę ważącą ponad 400 kilogramów.

 W środę, 26 lipca, we Wrocławiu rozgrywano zawody trójboju siłowego w kategorii super ciężkiej. Wśród kobiet startowała Marzena Wierzbicka, a o medal wśród mężczyzn walczył Krzysztof Wierzbicki. Oboje zaprezentowali się znakomicie zajmując odpowiednio siódme i piąte miejsce. Do historii przejdzie jednak wyczyn Krzysztofa Wierzbickiego, który w swojej koronnej konkurencji Martwym Ciągu dźwignął sztangę o masie 420 kilogramów! Tym samym o ponad 22 kilo pobił dotychczasowy rekord świata wszechwag w tej konkurencji. Wyczyn tym większy, że Krzysztof był zdecydowanie najlżejszym zawodnikiem w stawce. Ważył o 12 kilo mniej niż kolejny zawodnik i o 70 kilo mniej od najcięższego rywala. Gratulujemy wyników i zachęcamy do obejrzenia historycznego wyczynu Krzysztofa tutaj.

 (red./foto: Polsat Sport)

REKLAMA

Komentarze (11)

avatar
~Alicja z krainy czarow
27.07.2017 09:56

Nooo... to ciekawe jaki będzie odzew miasta! Mamy w mieście jedynych olimpijczykow!!! To wielka duma!

avatar
~Aaa
27.07.2017 10:02

A gdzie była ta olimpiada bo mi coś umknęło

avatar
~do Aaa
27.07.2017 12:15

w Sedney

avatar
~Odi
27.07.2017 11:24

To coś niesamowitego!! Prawdziwy Mistrz ! Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.

avatar
~ale jaja
27.07.2017 15:30

odeszli z cku to jaki odzew..

avatar
~Alicja z krainy czarow
27.07.2017 22:26

A to przepraszam jajcarzu.... To miasto ma tylko w obowiązku honorowac pracowników CKiR? A ze już tam nie pracują to nie mogą zostać docenieni? Hahaha Boże!

avatar
~Pinokio
29.07.2017 12:14

To miasto nie honorowało ich nawet jak pracowali dla CKiRU To miasto honoruje tylko swoich znajomych i rodziny

avatar
~Kibic;)
27.07.2017 15:31

Wielki szacun i gratulacje!!!

avatar
~Babcia
27.07.2017 21:44

Gratuluję! To aż nie wyobrażalne ,że można tyle udżwignąć. to jakby podniósł 5 takich babć ,tłumaczyłam wnukowi .

avatar
~jack
29.07.2017 14:50

gratulacje !

avatar
~Kalkulator