Krajowe sukcesy lekkoatletów

LLKS Osowa Sień

Środa, 02 września 2020 o 20:49, autor: 2

Cztery zawodniczki LLKS Osowa Sień reprezentowały województwo lubuskie w Finale Krajowym LDK w odległym Włocławku. Piękna impreza, wysoki poziom sportowy i bezcenne doświadczenie.

Doskonały występ zanotowała Maria Orłowska zdobywając brązowy medal i zostając 3 zawodniczką w kraju w rzucie piłeczką palantową. Aleksandra Gwadera zajęła bardzo dobre 11m w skoku w dal, Julia Mirecka poprawiła rekord życiowy o blisko 0,5" na 80m przez płotki Natalia Zjawin strąciła pierwszą wysokość w skoku wzwyż, mimo małej przegranej, pokaże już niedługo, że może zostać gwiazdą biegania. Dziewczyny z LLKS Osowa Sień dołożyły dużo punktów do klasyfikacji województwa, które uplasowało się na 7 pozycji. Warto przypomnieć, ze województwo mogło wystawić tylko po jednym zawodniku w konkurencji, a nasze dziewczęta uzyskały awans na podstawie miejsc z Mistrzostw Województwa i świetnych wyników.

W Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski LZS w Lekkiej Atletyce. W zawodach uczestniczyło blisko 1000 zawodników z całego kraju. Srebrny medal Mistrzostw Polski w skoku w dal dla Gabriela Dziełakowskiego, który ustanowił bardzo wartościowy wynik 6,52m!!!. To pierwszy medal Mistrzostw Polski naszego 16-latka, który czyni bardzo dynamiczne postępy. Gabryś otarł się również o podium w 3-skoku zajmując 4m. Adrian Piasecki zajął 5m w skoku wzwyż, a Marysia Ciemierzewska była 12 w biegu na 3000m.

Pozostałe wyniki podopiecznych trenera Andrzeja Orłowskiego;

Miting o Puchar Burmistrza Karpacza w Lekkiej Atletyce 3 brązowe medale i 2 nowe rekordy życiowe.

Wojskowy Memoriał W. Kiryka i E. Listosa w Oleśnicy. Wiele wojskowych gwiazd Polskiej LA. Adrian atakował wysokość 190cmGabryś zajął 3 miejsce w skoku w dal - 5 wynik w Polsce w roczniku. I super życiówka 51,19" Julii na 300m ppł i 15 wynik w Polsce.

Kolejne 2 srebrne medale [w dal/wzwyż] zdobyli Nasi zawodnicy podczas I Memoriału Zdzisława Krzyszkowiaka w Wałczu!!

Miłe wieści z Wisły gdzie 8 miejsce zajął Kacper Dudczak podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Biegach Alpejskich.

Kolejne wysokie wyniki osiągnęli zawodnicy w Słubicach podczas Mitingu Wakacyjnego Mistrzostw Województwa. Mega rezultat Aleksandry Gwadery

w skoku w dal 4,91m, co jest 4 wynikiem w Polsce i zwycięstwo!!! I do tego fajny bieg na setkę. Julia Mirecka 33,34" i nowy najlepszy wynik w województwie lubuskim w tym roku na 200m ppł.

Wyjazdy współfinansowane dzięki wsparciu HZZ Osowa Sień, BS Wschowa oraz z dotacji UMiG Wschowa.