„Koroniarze” z Racotu wrócili ze „Srebrną Podkową”

Piątek, 30 grudnia 2016 o 09:53, aktualizacja Środa, 04 stycznia 2017 o 16:54, autor: 1 1099
„Koroniarze” z Racotu wrócili ze „Srebrną Podkową”
29 grudnia 2016 roku na hali sportowej w Racocie odbył się Turniej Piłki Nożnej o „Złotą Podkowę”dla rocznika 2005. W imprezie uczestniczyło 10 zespołów podzielonych na dwie grupy. 

Nam przypadło grać w grupie A, wraz z Rawią Rawicz, AS Czempiń, Adalbertus Dalewo i gospodarzem PKS Racot, natomiast w grupie B rywalizowały ze sobą zespoły: Piast Poniec, Obra Kościan, Conkord Murowana Goślina, GKS Krzemieniewo, ELPA Swięciechowa.

W meczach grupowych grano „każdy z każdym” a w zależności od zajętego miejsca w grupie, finałową potyczkę grano o miejsca z zespołem z drugiej grupy (piąte miejsca w grupach o miejsca 9 i 10, czwarte o 7 i 8, itd.).

Zespól Korony Wschowa wygrywając swoją grupę miał za przeciwnika zwycięzcę grupy B z kompletem punktów – GKS Krzemieniewo. Zespół rywali w tym spotkaniu grał jak z nut a nam jak na złość w tym najważniejszym meczu, nic nie wychodziło, chłopcy wraz z utraconym pierwszym golem, stracili ducha walki i koncepcję gry i w konsekwencji mecz zakończył się wygraną GKS-u 3 do 0. Mimo wszystko brawa i gratulacje dla młodych „koroniarzy”, dla których to był dopiero pierwszy turniej halowy w tym sezonie.

Końcowa klasyfikacja turnieju o „Złotą Podkowę” w Racocie dla rocznika 2005:

 „Złota Podkowa”- GKS Krzemieniewo, „Srebrna Podkowa”- Korona Wschowa, „Brązowa Podkowa”- PKS Racot, IV m. - Obra Kościan, V m. - AS Czempiń, VI m. - Concord Murowana Goślina, VII m. - Rawia Rawicz, VIII m.- Piast Poniec, IX m. - Adalbertus Dalewo,      X m. - ELPA Święciechowa.

Skład Korony: Adrian Konradowski – kapitan, Wiktor Czyż – bramkarz, Wiktor Bogdanów, Gracjan Piekarczyk, Karol Brach, Dawid Filarski, Marcin Kamiński, Dawid Nieścior – Kreische, Mikołaj Kozelka, Mateusz Ratajczak.

relacja i foto: trener Zbigniew Filipowski.

Komentarze (1)

avatar
~zzz
06.01.2017 19:32

bumbucz wymiata

Pozostałe wiadomości

nazwaWiceburmistrz z propozycją konsultacji społecznych w sprawie oświaty. Radni nie wyrażają zgody
22.02.20179 1134
Na wtorkowym (21 lutego) posiedzeniu wspólnych komisji Rady Miejskiej we Wschowie wiceburmistrz Miłosz Czopek miał zaproponować radnym, aby wstrzymali się przed wprowadzeniem do porządku o...

Ogłoszenia

Praca