TworzymyGłos Regionu

Jaką zaprojektować garderobę do przedpokoju?

Czwartek, 19 grudnia 2019 o 13:24, autor: 0 419
Jaką zaprojektować garderobę do przedpokoju?

Nie od dziś wiadomo, że wnętrza mieszkań mają wyjątkowo silny wpływ na nasze życie codzienne. W dobie niezwykłej wolności w aranżacji, jaka panuje, posiadamy tak wiele różnorodnych elementów wyposażenia domu, że czasem ciężko się zdecydować na jeden konkretny styl.

Ludzie z dbałością projektują swoje salony, sypialnie, kuchnie i łazienki, często zapominając o równie ważnym pomieszczeniu jakim jest przedpokój. Tutaj można się obawiać, że pole do pracy jest ubogie. Nic bardziej mylnego, ponieważ przedpokój może być kwintesencją elegancji i wygody.

Garderoba – niezbędny element wyposażenia w każdym domu

W wielu przypadkach ludzie skupiają się na ogólnym zarysie wystroju swoich mieszkań. Warto jednak przy projektowaniu zwrócić również uwagę na to, co jest niezbędne w przedpokoju. Wiadomo, że w tym pomieszczeniu powinny zmieścić się wszelkiego rodzaju okrycia wierzchnie oraz obuwie, a także odzież naszych gości. Niezwykle istotnym elementem jest lustro, najlepiej dużych rozmiarów, dzięki niemu nie tylko mamy możliwość ujrzenia swojej sylwetki w całej okazałości, nada też ono wnętrzu wdzięku i podkreśli klimat mieszkania.

Projektując idealne wnętrze szybko przekonamy się, że dzięki współczesnym możliwościom mamy szansę stworzyć unikalną garderobę. Różnorodność w wykonaniu pozwala nam na dopasowanie garderoby do potrzeb i możliwości metrażowych pomieszczenia.

Nowoczesność kontra tradycja

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest pomiar. Dopiero później możemy rozpocząć przygodę z aranżacją przedpokoju oraz zaprojektowaniem garderoby. Gdy wymiary pomieszczenia są już nam znane pozostaje do podjęcia decyzja, czy wybieramy garderobę w zabudowie czy stawiamy na tradycyjną szafę.

Wybierając zabudowę musimy liczyć się z tym, że metraż odpowiednio się zmniejszy, jeżeli jednak zaprojektujemy garderobę w rozsądny sposób, możemy uzyskać ogromną ilość schowków, które pomieszczą nie tylko odzież, ale także wiele innych akcesoriów niezbędnych w domu.

Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne, ponieważ skupi się tylko na jednej ścianie, nie przytłaczając wnętrza. Gdy wstawimy lustra w miejsce drzwi, możemy dodatkowo wizualnie powiększyć przestrzeń. Jednak decydując się na klasyczne rozwiązanie, wcale nie musimy obawiać się efektu odwrotnego w stosunku do garderoby w zabudowie. Współcześni projektanci stali się prawdziwymi mistrzami w tworzeniu mebli w kulcie tradycji, dzięki czemu taki element wnętrza może nie tylko nadać indywidualny charakter przedpokoju, ale może być niezwykle funkcjonalny.

Internet kopalnią inspiracji?

Pomysłów na wystrój mieszkania może być wiele, czasami bywa ich taki nawał, że nie jesteśmy w stanie zdecydować się na konkretną ideę wnętrza. Tutaj warto poszukać inspiracji, które nie tylko ukierunkują nasz własny gust, ale także pokażą jak łączyć wszystkie elementy wyposażenia tak, by efekt końcowy był powalający. Możliwości w poszukiwaniu swojego idealnego stylu jest wiele, jednak najlepszym i najłatwiejszym sposobem jest internet. Ludzie, dla których pasją jest dekoracja wnętrz chętnie udostępniają swoje pomysły w sieci. W taki sam sposób funkcjonuje dużo firm spełniających się w kreacji wnętrz. Dzięki temu nawet zaprojektowanie garderoby do przedpokoju może okazać się niezwykle satysfakcjonującą rozrywką.

Garderoba w mieszkaniu może być uznawana za zbędny luksus. Jednak warto pamiętać o tym jak wiele zalet posiada. Jeśli dobrze zaaranżujemy jej wnętrze, posłuży nam nie tylko jako sporych rozmiarów szafa, ale także jako idealny schowek na rzeczy, na które normalnie nie ma w mieszkaniu miejsca. Ważne jednak jest to, by wybrać ją nie tylko zgodnie z naszymi wymaganiami, ale także w taki sposób, aby podkreślała całe pomieszczenie. Skorzystajmy z możliwości jakie daje nam sieć. Korzystając z portalu meblator.pl możemy nie tylko wybrać wymarzoną garderobę, ale także sprawdzić jej koszt. Przeglądając zdjęcia i czytając porady odnośnie dekoracji wnętrz możemy znaleźć masę cennych wskazówek. A dzięki katalogom, które są udostępniane mamy szansę stworzyć coś tylko dla siebie.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl