III Bieg Mikołajkowy na medal

Poniedziałek, 05 grudnia 2016 o 10:15, aktualizacja Piątek, 09 grudnia 2016 o 09:50, autor: 1

4 grudnia na wschowskim Szlaku Bluszczowym odbył się III Bieg Mikołajkowy. Zawody odbyły się w trzech kategoriach: bieg dla dzieci, gimnazjalistów i nordic walking oraz bieg otwarty na 5 kilometrów. Zawody były jednocześnie okazją do zbiórki pieniędzy na diagnostykę i dalsze leczenie Karola Małyniaka.

W kategorii dzieci, pierwsze miejsce zajął Gabriel Dziełakowski, drugi na metę przybiegł Hubert Grodziski, a trzecie lokatę zdobył Stanisław Pankowski.

W kategorii gimnazjaliści i nordic walking pierwszy na metę przybiegł Jan Kupisz, drugie miejsce zajął Rafał Nowiński, trzecie - Mikołaj Pihil.

W biegu otwartym, liczącym 5 kilometrów, pierwsze miejsce zajął Damian Glapiak, drugie - Dawid Miaskowski, a trzecie miejsce przypadło Wiesławowi Dalekiemu.

Warto dodać, że na wszystkich uczestników czekały medale, dla zwycięzców dodatkowo przygotowano puchary. Sportowcom zapewniono ciepłą herbatę i drożdżówki, ufundowane przez Piekarnię Gierczak.