II miejsce Orlików Korony w Halowym Grand Prix Góry

Poniedziałek, 06 lutego 2017 o 09:20, aktualizacja Czwartek, 09 lutego 2017 o 16:43, autor: 1 1423
II miejsce Orlików Korony w Halowym Grand Prix Góry

Dnia 04.02.2017 r. zawodnicy Korony Wschowa z rocznika 2006 wzięli udział w  Halowym  Grand Prix Góry 2017 w kategorii Orlik. W rozgrywkach wzięło udział 12 zespołów podzielonych na dwie grupy. W meczach grupowych grano „każdy z każdym” a w zależności od zajętego miejsca w grupie, finałową potyczkę grano o miejsca z zespołem z drugiej grupy ( szóste miejsca w grupach o miejsca 11 i 12, piąte o 9 i 10, itd.). Jedynie pierwsze i drugie miejsca z grup grały z sobą półfinały.

Pierwsze miejsce z grupy A z drugim miejscem z grupy B i odwrotnie. Koroniarze w fazie grupowej zajęli drugie miejsce po jedynej przegranej z Dąbroczanką Pępowo 2  do 3 i przyszło nam się zmierzyć ze zwycięzcami grupy A – Stalą Brzeg Opolski. Był to najładniejszy mecz w wykonaniu naszego zespołu, gdzie na uznanie zasłużył cały nasz zespół a w szczególności pięknie paradujący w naszej bramce Miłosz. Wygraliśmy to spotkanie 3 do 0 i w finale ponownie mieliśmy za rywala zespół z Pępowa, który w półfinale pokonał I drużynę gospodarzy 3 do 1. Chcieliśmy zrewanżować się za porażkę w grupie, mając jednak świadomość, że przeciwnik dysponuje wieloma świetnymi zawodnikami na zmianę, czego u nas brakowało (tylko jeden na zmianę). Chociaż zespół bardzo się starał, ponownie ulegliśmy Dąbroczance, tym razem 2 do 0. Brakło nam świeżych sił i szczęścia ale mimo wszystko byliśmy zadowoleni z kolejnego udanego turnieju. Każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowy medal a trzy pierwsze zespoły wracały do domu z okazałymi pucharami.

Z powodu wypoczynku zimowego i chorób wielu naszych zawodników, na turniej pojechaliśmy w okrojonym składzie. Zaledwie sześciu ambitnych i walecznych chłopców reprezentowało Koronę Wschowa w roczniku 2006 w Grand Prix Góry: Miłosz Subocz – bramkarz, Maksymilian Dworkiewicz – kapitan, Filip Kąkalec, Natan Sosnowski oraz Szymon i  Adrian Czyż.

Końcowa klasyfikacja Halowego Grand Prix Góry 2017 w kategorii Orlik w kolejności od pierwszego miejsca: Dąbroczanka Pępowo, Korona Wschowa, Stal Brzeg Opolski, FC Góra I, Santos Głogów, GKS Krzemieniewo, FC Góra II, Santos Świebodzin, Orły Czernina I, Orły Czernina II, FC Góra III i FC Góra IV.

Foto i relacja: Zbigniew Filipowski.

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~andrew
06.02.2017 09:53

Brawo dla Korony. Takie turnieje pokazują, że w naszej gminie Korona wykonuje bardzo dobrą pracę w szkoleniu dzieci i młodzieży, a gdzie jest Pogoń i Avia? O drużynach z tych klubów w ogóle nie słychać, bo po prostu ich nie ma, albo jak w przypadku Avii jest jedna, tylko po to, żeby nie płacić kary za brak drużyny młodzieżowej. TYLKO KORONA!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaWoda nadal zdatna do pica wyłącznie po przegotowaniu
11.12.20170 73
Trwają prace nad przywróceniem pełnej przydatności wody z sieci wodociągowej we Wschowie i Przyczynie Dolnej do spożycia. Wciąż aktualny jest czwartkowy komunikat Państwowej Powiatowej ...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl