TworzymyGłos Regionu

Historie pisane nocą

Premiera książki Stowarzyszenia Czas A.R.T.

Środa, 04 grudnia 2019 o 08:29, aktualizacja Środa, 04 grudnia 2019 o 09:40, autor: 2 939
Historie pisane nocą

Już 8 grudnia 2019 r. o godzinie 16:00 w sali Zamku Królewskiego we Wschowie odbędzie się premiera książki #Historie pisane nocą.

Stowarzyszenie Czas A.R.T. stworzyło przestrzeń dla wielu aktywnych działań wokół dziedzictwa historyczno-kulturowego ziemi wschowskiej. Jednym z nich jest, organizowany od kilku lat, konkurs fotograficzny, którego celem jest zebranie fotografii Wschowy i okolic do końca lat 80. XX w. przedstawiających historię naszego regionu zapisaną w obrazie. W tegorocznej edycji konkursu pt. Kadry przeszłości zebraliśmy niezwykły materiał ikonograficzny, którym dzielimy się z Państwem w albumie Historie pisane nocą. Wschowa – Fraustadt – Królewskie miasto pogranicza.

Wspólna pasja i miłość do Wschowy połączyła założycieli Czas ART i Wschowa – Fraustadt – Królewskie miasto pogranicza. Razem odkryliśmy i opisaliśmy wiele historii, które na stronach społecznościowych Facebooka odżywały na nowo i przeplatały się z Państwa wspomnieniami. Inspiracją była również Państwa aktywność, chęć dzielenia się rodzinnymi wspomnieniami, dokumentami, historiami. Komentarze w postach, zapytania kierowane do nas w wiadomościach, życzliwe słowa i Państwa zaangażowanie nie mogły pozostać zamknięte w wirtualnym świecie.

Owocem naszej wspólnej pasji i miłości do ziemi wschowskiej jest album, który oddamy w Państwa ręce 8 grudnia 2019 r.

Zapraszamy,
Czas A.R.T.
Fraustadt-Wschowa

Projekt dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”
Współfinansowany przez:
Województwo Lubuskie –Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
Gminę Wschowa

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Widz
29.11.2019 07:54

Będę!

avatar
~do widz
29.11.2019 16:14

A po co tym tam ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl