Gościł trzech mężczyzn, został przez nich okradziony

Poniedziałek, 09 stycznia 2017 o 11:34, aktualizacja Czwartek, 12 stycznia 2017 o 09:19, autor: 0 1728
Gościł trzech mężczyzn, został przez nich okradziony
67-latek ze Sławy zgłosił kradzież 4,5 tysiąca złotych. Okazało się, że kradzieży dokonali mężczyźni, którzy dzień wcześniej gościli u poszkodowanego. W dodatku jedna z tych osób wyniosła piec żeliwny z niezamieszkałego budynku w Sławie. Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży. Mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

3 stycznia do komisariatu zgłosił się 67-latek, mówiąc, że został okradziony.

- Policjanci kryminalni ustalając okoliczności oraz przebieg zdarzenia wytypowali trzech mężczyzn, którzy mogli mieć związek ze zniknięciem 4,5 tys. zł z pomieszczenia gospodarczego pokrzywdzonego - mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa -  Jak się okazało zgłaszający gościł młodych mężczyzn poprzedniego wieczoru i nic nie wskazywało na to, że mężczyźni mogliby mieć nieszczere intencje wobec gospodarza.  Zaangażowani w sprawę sławscy kryminalni  ustalili wersję zdarzenia, oraz dalsze losy nie małej sumy pieniędzy.  29, 33 i 34-latkowie pieniądze postanowili wydać na ubrania, odwiedzając sklepy odzieżowe w Sławie.

Jeden z mężczyzn, 34-latek, 5 stycznia postanowił wynieść piec żeliwny z jednego z niezamieszkałych budynków w Sławie.

- Wykorzystując sprzyjające okoliczności i panującą noc, wybił szybę i  wszedł do środka. Swoją uwagę skupił na piecu żeliwno-kaflowym, który znajdował się w  pomieszczeniu budynku. Mężczyzna zapakował piec na wózek - mówi Maja Piwowarska - W trakcie nocnego monitoringu miasta sławscy policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę pchającego wózek z dużym pakunkiem.  W trakcie policyjnych sprawdzeń wyszło na jaw, że piec wartości 500 złotych został wywieziony z opuszczonego budynku.

Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

(rak/foto: KPP Wschowa)

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz

Pozostałe wiadomości

nazwaPies wszedł do domu, Straż Miejska szuka właściciela
21.02.20170 1446
Straż Miejska we Wschowie poszukuje właściciela psa, który dzisiejszego, 21 lutego, przedpołudnia wszedł do jednego z domów w Osowej Sieni. 
nazwa
Miliony dla ZWiK Sława
21.02.20171 1805

Ogłoszenia

Praca