Gościł trzech mężczyzn, został przez nich okradziony

Poniedziałek, 09 stycznia 2017 o 11:34, aktualizacja Czwartek, 12 stycznia 2017 o 09:19, autor: 0 2018
Gościł trzech mężczyzn, został przez nich okradziony

67-latek ze Sławy zgłosił kradzież 4,5 tysiąca złotych. Okazało się, że kradzieży dokonali mężczyźni, którzy dzień wcześniej gościli u poszkodowanego. W dodatku jedna z tych osób wyniosła piec żeliwny z niezamieszkałego budynku w Sławie. Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży. Mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

3 stycznia do komisariatu zgłosił się 67-latek, mówiąc, że został okradziony.

- Policjanci kryminalni ustalając okoliczności oraz przebieg zdarzenia wytypowali trzech mężczyzn, którzy mogli mieć związek ze zniknięciem 4,5 tys. zł z pomieszczenia gospodarczego pokrzywdzonego - mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa -  Jak się okazało zgłaszający gościł młodych mężczyzn poprzedniego wieczoru i nic nie wskazywało na to, że mężczyźni mogliby mieć nieszczere intencje wobec gospodarza.  Zaangażowani w sprawę sławscy kryminalni  ustalili wersję zdarzenia, oraz dalsze losy nie małej sumy pieniędzy.  29, 33 i 34-latkowie pieniądze postanowili wydać na ubrania, odwiedzając sklepy odzieżowe w Sławie.

Jeden z mężczyzn, 34-latek, 5 stycznia postanowił wynieść piec żeliwny z jednego z niezamieszkałych budynków w Sławie.

- Wykorzystując sprzyjające okoliczności i panującą noc, wybił szybę i  wszedł do środka. Swoją uwagę skupił na piecu żeliwno-kaflowym, który znajdował się w  pomieszczeniu budynku. Mężczyzna zapakował piec na wózek - mówi Maja Piwowarska - W trakcie nocnego monitoringu miasta sławscy policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę pchającego wózek z dużym pakunkiem.  W trakcie policyjnych sprawdzeń wyszło na jaw, że piec wartości 500 złotych został wywieziony z opuszczonego budynku.

Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

(rak/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaWoda nadal zdatna do pica wyłącznie po przegotowaniu
11.12.20170 43
Trwają prace nad przywróceniem pełnej przydatności wody z sieci wodociągowej we Wschowie i Przyczynie Dolnej do spożycia. Wciąż aktualny jest czwartkowy komunikat Państwowej Powiatowej ...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl