TworzymyGłos Regionu

Gmina Wschowa z budżetem na 2020 rok

- na drogi więcej kosztem NGO

Czwartek, 23 stycznia 2020 o 12:50, aktualizacja Czwartek, 23 stycznia 2020 o 21:21, autor: 42 3440
Gmina Wschowa z budżetem na 2020 rok

Burmistrz Antkowiak uzasadniając ostatnie zmiany w budżecie powołał się na wspólne dobro i komfort życia mieszkańców. Jest ono ważniejsze w tej chwili niż wsparcie klubów sportowych pełną zaplanowaną pierwotnie kwotą.
Zmiany budżetu, jak powiedział Antkowiak, dokonano na wniosek klubu radnych PIS. Dzięki temu znaleziono środki na remonty dróg powiatowych, tj. drogi między Konradowem a Starymi Drzewcami oraz ulic Daszyńskiego i Polnej we Wschowie.

Na remont dróg powiatowych Gmina Wschowa przeznaczy 450 tys.
Radni zmniejszyli tym samym środki dla organizacji pozarządowych na kulturę fizyczną o 100 tys. Resztę kwoty uzyskano odpowiednio z: Centrum Kultury i Rekreacji, oszczędności z oświetlenia ulic, gospodarki gruntami i usług remontowych na drogach publicznych.

Budżet został uchwalony większością 15 głosów przy 4 przeciw.

REKLAMA

Komentarze (42)

avatar

avatar
~Widz
23.01.2020 14:12

Wreszcie poszli po rozum do głowy

avatar
~do kom.powyżej
23.01.2020 17:38

Sztucznie zawyżone dochody, sztucznie zaniżone wydatki -taki to budżet!

avatar
~Mieszkaniec
23.01.2020 14:29

Zawsze jest coś za coś , i ja to rozumiem ale uważam ten budżet za zarżnięcie organizacji pozarządowych niestety . Niestety skończy się tym że nikt nie będzie się angażował , bo niestety Burmistrzowi na tym nie zależy aby promować miasto !

avatar
~Obserwator
23.01.2020 15:06

Jak się pali grunt pod nogami to można się dogadać z opozycjom

avatar
~Obserwator
23.01.2020 15:10

Czas Art ma kino

avatar
~Obserwatorze:
24.01.2020 07:15

Z tego co wiem to ma - własne, przenośne. Nawet ciekawe dokumenty puszczają.

avatar
~kolo
23.01.2020 15:26

Kolejny raz nie ma Pani Pawłowskiej. Obraziła się?

avatar
~W.L
23.01.2020 15:32

Na dzisiejszej sesji pisowski radny gliński i spółka pozbawił organizacje pozarządowe znacznych środków finansowych. Te same organizacje, o które tak dzielnie walczyli na XII sesji ( 19.12.2019). Za 400.000 „srebrników” przekazanych z budżetu miasta na remonty dróg powiatowych Konradowo – Stare Drzewce, Daszyńskiego i Polną sprzedał organizacje pozarządowe. No cóż, to pisior i nie powinno mnie to dziwić. Tak na marginesie to starosta bielawski podobno miał no te remonty kasę …

avatar
~wojciech fan
23.01.2020 17:26

WueLu naprawdę łatwo rozpoznać ciebie za tymi inicjałami. Nie przenoś swojego osobistego rozgoryczenia na poziom gminy. Nikogo nie obchodzi że Bielawski rozpoznał się na twoim " nieróbstwie" w starostwie i cię pogonił, a Gliński zajął twoje stanowisko. Teraz wiernie szczekasz z IP gminy na PIS. Uważaj bo wkrótce "sprawa się rypnie" , kto stoi za tymi hejterskimi wpisami.

avatar
~WL
23.01.2020 20:20

Napisałem coś niezgodnego z rzeczywistością? Na jednej sesji gliński podnosi rękę przeciw budżetowi na kolejnej jest za mimo że środków finansowych na organizacje pozarządowe jest mniej ... Kasa na drogi miała być a teraz gmina ma "dołożyć". Nigdy nie byłem i nie będę "fanem" pisiorów i nigdy też tego nie ukrywałem.

avatar
~Adaś
23.01.2020 15:44

Słońce z zenicie a Oni stanęli/zasiedli w samo południe, "wspaniali" radni z mocą i celem uchwalenia budżetu na 2020 r. Co najważniejsze, ugadali się, a tyle było gadania i obaw, że nas zawstydzą w województwie, budżet jest i to chyba głównie za sprawą ugrupowania PiSu. Może jakieś tam wytyczne pomogły od "koordynatora" ? Przyjąłem też do wiadomości, że "opór" z ostatniej Sesji był wypadkową decyzji p. przew. RMiG i jakiejś tam "półświadomej" decyzji opozycji ……. jakoś mało było to przekonywujące, kalendarz na pewno zawiódł ? Absolutny podział , zero współpracy i chęci do niej, p. Stanek i p. Czopek nie zawsze są bez racji ale ciągle "punktują" na NIE. Coś tym razem opozycji nie zagrało ? Radni PiSu odstąpili od "ciachania" władzy, ….. tu odjęli, tam dodali i pięknie wyszło . Skromny, biedny, nie zadawalających wszystkich radnych i mieszkańców, nie spójny z propagandą sukcesu ale nasz, wypracowany przez samego siebie, przez nasze jednostki gospodarcze. Dziękujemy. Poza tym proszę o zdanie …… , zawsze byłem po stronie p. O-K. jednak od jakiegoś czasu jej niepowierzchowność stoi już jak dla mnie na granicy pedantyzmu dokuczliwego. W każdym temacie słowo - "dziękuję" mojej osobie, zauważam jak dla mnie, jest męczące. Pani zaczyna pomału uprzykrzać życie. Co do p. przewodniczącej ….. ?? to coś się zmienia, triumfalizm już był poprzednio i został zastąpiony. Adaś

avatar
~współautor
23.01.2020 17:33

A od kiedy konsekwencja to "pedantyzm dokuczliwy" :) Kiedyś już pisałem - kobita ma jaja- nie sprzedała się i mam nadzieję, że się nie sprzeda.

avatar
~do Adaś
24.01.2020 18:05

Trochę się Panu sznurówki poplątały w tych dywagacjach nad ostatnią sesją. Te pańskie "ugadali się", "może jakieś wytyczne od koordynatora", "odstąpili od ciachania", "tu odjęli tam dodali" miałoby sens, gdyby "grupa trzymająca władzę" była w mniejszości! Ale przecież burmistrz na tej sesji miał większość i bez PIS-owskich radnych. Więc o co chodzi?

avatar
~Do Adaś.
23.01.2020 19:10

Pani radna Owoc K już od dawna uprzykrza życie we Wschowie.Zaczęło się od uprzykrzenia życie inwestorowi , który kupił kino.Zamiast próbować znaleźć wyjście z sytuacji , by inwestor , miasto i budynek zanadto nie ucierpiały i znaleźć jakieś porozumienie jak to dzieje się w innych miastach uparła się chyba tylko po to by postawić na swoim.W efekcie wszyscy potencjalni inwestorzy omijają Wschowę szerokim łukiem.Fama poszła w świat , że nie warto we Wschowie inwestować , bo można wtopić.Czas Art skutecznie robi ze Wschowy skansen.Pani Owoc Kochanska powinna teraz podliczyć ile miasto straciło .Ile inwestor nie zapłacił podatku , ile osób nie znalazło pracy .Pragnę przypomnieć , że inwestor chciał kupić także mleczarnię.Tutaj nikt nie będzie inwestował , bo każdy boi się , że spotka ich to co z kinem.Pani Kochańska , ludzi naprawdę aż tak nie interesuje dziedzictwo niemieckie , które pani szczególnie krzewi.Ludzie chcą żyć w normalnym rozwijającym się mieście. Historia jest ważna, ale jak z niczym nie można przesadzać.Proszę pamiętać , że jest pani radną , którą wybrało jeśli się nie mylę 69 osób.To nie jest cała Wschowa , to tylko mała część mieszkańców Wschowy.

avatar
~auto
23.01.2020 20:42

Ale masz wizje koleś!!! skup się lepiej :) Może napiszesz ze Kochanska winna jest dlugu gminy, nieszcześciom Twojej rodziny, porażce Antkowiaka .... skup się kolego :D

avatar
~Do auto
23.01.2020 22:07

Nieszczęściom mojej rodziny nie jest winna,długowi gminy jeszcze nie i być może nie będzie, ale parę rzeczy w tym mieście spartoliła. Poczytaj sobie , a pewnie trochę zmienisz zdanie.

avatar
~Refleksja >
23.01.2020 20:04

Jak widać lokalny pis ma kilka twarzy...!, pytanie; co chce na tym ugrać?. W drugiej turze wyborów na Burmistrza popierali Pana Czopka M. , teraz jak widać stają się tzw. "przystawką" obecnego Burmistrza !!!. Czyli można grać na różnych lokalnych frontach? , jak widać można ! - tylko co za tym dalej idzie , jakie profity i tak dalej ???. Patrz ; - sytuacja w Starostwie i ta kolorowa tam koalicja!. A wszyscy z nich przy ślubowaniu podawali ..Ta mi Dopomóż Bóg......".

avatar
~Zenek
23.01.2020 20:29

Dla jednych to polityka - dla innych po prostu praca dla miasta, powiatu - dla ludzi.. Czy to źle, że radni się w końcu dogadali? Ja już tych swarów i waśni zarówno w Warszawie jak i małej Wschowie mam dość. Was to kręci?

avatar
~Hb
23.01.2020 20:12

Ludzie idźcie po rozum do głowy , wy powinniście działać dla nas , a wy jako UMIG nie potraficie się dogadać co szkodzi nam mieszkańca. Dlaczego od paru kadencji radni nie mogą się dogadać z panującym burmistrzem , dlaczego wy kładziecie kłody pod nogi . Nie lepiej się dogadać z burmistrzem i dojść do wspólnego porozumienia i żeby wszyscy byli zadowaloni a przedwszystkim mieszkańcy . A niektórzy radni chcą udowodnić jaki burmistrz jest zły , jacy pozostali radni są do dup* , . Wy musicie się dogadać inaczej nic z rady miejskiej i burmistrza nie będzie !!!!!

avatar
~Widz
23.01.2020 20:27

Z tego co wiem na sesje moeli być obecni przedstawiciele stowarzyszeń i protestować przeciwko zabraniu pieniędzy z stowarzyszeń . Jak oglądałam przebieg sesji nie było nikogo a teraz płacz co strach ich odleciał publicznie wystąpić. Teraz robiom wpisy obrażając innych którym dobro mieszkańców leży na sercu. Bardzo się cieszę że będzie naprawiona droga i chodniki mnie osobiscie i moich znajomych nie interesuję jakiś czas art to jest prywatna wojna pani Kochanskiej Owoc Gratuluję radnym pis że myślą o mieszkańcach i potrafiom się dogadać. Dlaczego pani Kasia zabiera głos w imieniu mieszkańców a znami się nie kontaktuje co dla nas jest dobre.Proszę radnych pani Emanueli o Panią Kasię przestańcie robić z sesji wojny prywatnej i cyrku bo my to odbieramy z niesmakiem .W następnych wyborach napewno ja i moi znajomi na was beznadziejnych nie zagłosujemy.

avatar
~Widza
23.01.2020 20:44

Czy ktokolwiek z osób, ktore tu piszą sledzi na bieżaco sesje? Przeciez to koalicja z burmstrzem na czele robi nas w trabe, żeby nie powiedziec dobitnej ...

avatar
~X
23.01.2020 20:56

Nikt organizacji nie informował, że będą takie zmiany dlatego nie było ich przedstawicieli.

avatar
~mieszkanka Wschowy
24.01.2020 07:22

A kto z was tak starałby się o dobro czegokolwiek społecznie nie czekając na kasę za to szczekanie wstyd każdy wie że jak kopniesz świnie w ... przy korycie do nie odejdzie a każdy z was tą świnią jest darmozjady pod krawatem

avatar
~Chcemy rozsądku.
23.01.2020 21:19

W stosunku do działań Pani Owoc Kochańskiej wyborcy czują już niechęć. W normalnym mieście Czas Art byłby jedynie dopełnieniem,a nie głównym celem. Jaki los czeka miasto ,w którym organizacja pozarządowa zamiast rozwiązywać pewne kwestie dotyczące jej działalności ingeruje w prawidłowy rozwój miasta. Pani Owoc Kochańska pogubiła się kompletnie w swoich zasadach i wartościach.Trzyma się kurczowo zabytków i przeszłości niemieckiej .Funkcja radnej nakazuje jednak myślenie o tym jakie ma znaczenie nowoczesny rozwój dla Wschowy. Walka Pani radnej o siebie i swoje zachcianki nie jest sukcesem dla Wschowy,ale przegraną.Czy tutaj w naszej wymarzonej Wschowie da nam Pani Kochańska w końcu po prostu żyć bez smogu ,kina Hel,Czas Art i ciągłych kłótni. Po prostu żyć i pozwolić działać ludziom do tego powołanym.Bez względu na to jakie ma Pani Owoc Kochańska zdanie nie chcemy go już słuchać.(...)

avatar
~Niestety Wschowiak
23.01.2020 21:48

Żukowski zły Grabka zły Patalas zła Antkowiak zły a może to wy wyborcy musicie się leczyć

avatar
~Do:"Niestety Wschowiak"
24.01.2020 06:03

Zgadzam się z Tobą: wyborcy we Wschowie są chorzy, zdecydowanie tak jest!!

avatar
~Do radnej.
23.01.2020 21:52

Na sesję proszę zaprosić potencjalnych inwestorów , a nie dyrektora muzeum i Panią konserwator zabytków.Bez rozwoju ekonomicznego te zabytki zaczną się rozpadać kamień po kamieniu .Konserwator nie będzie do niczego potrzebny.Młodzi ludzie uciekają z tego muzealnego miasta.Zamiast marnować energii na "Rozmowy o Burmistrzu "w Kla (u)n TV proszę próbować rozwiązać problem z budynkiem po kinie .Niech to miejsce przynosi dochód miastu.Niech teraz pije Pani i Pani Koleżanki z Czas Art nawarzone piwo .Słuchy chodzą po mieście , że sprawa kina jest w sądzie.

avatar
~Kamil
24.01.2020 05:47

Co się dzieje z drogą Drzewce - Konradowo. Zamknięta i nic na niej nie robią. Podobno jest za zimno i nie można wylewać asfaltu. Jeżeli tak to po co było zaczynać ten remont drogi w zimie. Nie lepiej na wiosnę? Panowie w urzędzie nie wiedzą że w zimie jest zimno?

avatar
~Kamil
24.01.2020 05:49

Co się dzieje z drogą Drzewce - Konradowo. Zamknięta i nic na niej nie robią. Podobno jest za zimno i nie można wylewać asfaltu. Jeżeli tak to po co było zaczynać ten remont drogi w zimie. Nie lepiej na wiosnę? Panowie w urzędzie nie wiedzą że w zimie jest zimno?

avatar
~Do Kamila
24.01.2020 10:18

Drogi Kamilu, podaj termin zakończenia inwestycji ? Nie czepiaj się "wozu"

avatar
~obserwuje
24.01.2020 07:47

Pis rozdaje karty, burmistrz im. na drogę zabierając kasę innym ale co PiS w zamian, poczekamy zobaczymy. Podejrzewam, ze PiS, ktory tak glosno mowil, ze jest przeciwny zamykaniu szkol ttm razem pomoże zamknąć szkoly wiejskie

avatar
~observer
25.01.2020 14:39

masz rację że PIS rozdaje karty. Ale to już niedługo. We Wschowie powstaje nowa siła polityczna, są już zapowiedzi a raczej POhukiwania ze strony nowego lidera PO we Wschowie "Dziś uczestniczyłem w spotkaniu wigilijnym Lubuskiej Plarformy Obywatelskiej w Torzymiu na zaproszenie posła RP Waldemar Sługocki wraz z młodymi działaczami??? Dziękujemy za zaproszenie i wspólnie spędzony czas? Niebawem ogłosimy Państwu ważna informację ?" I Potem wszyscy wschowianie zamarli w oczekiwaniu na tą dziejową informację. Czekamy,czekamy,czekamy.

avatar
~Uważny
24.01.2020 08:19

i teraz doskonale widać kto tu pisze komentarze - świta Antkowiaka. WSTYD! Trzymam kciuki za Panią Owoc-Kochańską. Trudno być normalnym, gdy wokół sami ...

avatar
~Odp.
24.01.2020 10:07

Proszę zacząć doceniać mieszkańców Wschowy.Jesteśmy ludźmi, którzy widzą co się dzieje wokoł. Mamy serdecznie dosyć tych kłótni i egoizmu .Proszę zacząć rozmawiać z mieszkańcami. Dość mamy kłótni opozycji z koalicją .Chcemy normalności a nie średniowiecza w tym mieście. Przemyś to , bo podobno jesteś uważny.To my mieszkańcy mamy dość tych kabaretów.Nigdzie tak nie ma ,a Wschowa jest wystawiana na pośmiewisko. Przez jednych i drugich , przez ich kłótnie.

avatar
~Do kom X
24.01.2020 12:29

Skoro się czyta zw gdzie są podane uchwały jakie będą głosowane i jest tam uchwała o stowarzyszeniach to trudno niewiedziec i chować głowę w piasek bo ktoś nam kasę załatwi

avatar
~Ja
24.01.2020 18:12

Jeśli już mowa o drogach to kiedy miasto zrobi remont ulicy Towarowej tam też jest wiele firm które płacą podatki a mają najgorszy stan drogi w gminie pewnie

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl