TworzymyGłos Regionu

Finał projektu Jak smakuje dziedzictwo?

Czwartek, 03 października 2019 o 12:25, aktualizacja Sobota, 12 października 2019 o 00:09, autor: 0 548
Finał projektu Jak smakuje dziedzictwo?

Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza na finał projektu „Jak smakuje dziedzictwo? – kreatywne warsztaty kulturowo-kulinarne”, który odbędzie się 9 października w siedzibie MZW przy pl. Farnym 3. Dowiemy się jak przebiegała realizacja projektu, zobaczymy prace uczestników. Na stole pojawią się potrawy, które były również wykonywane podczas warsztatów z uczniami. Smaczne spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00.

Wschowa po odzyskaniu niepodległości splotła losy ludności z Kresów Wschodnich II RP, mieszkańców Wielkopolski i ziemi wschowskiej. Połączenie różnych tradycji i kultur osadzonych na stałe w regionie wschowskim tworzy unikatowe dziedzictwo kulturowe i kulinarne, które warto promować i przekazywać kolejnym pokoleniom.

Projekt „Jak smakuje dziedzictwo? – kreatywne warsztaty kulturowo-kulinarne” realizują Magdalena Birut z MZW oraz Justyna Szewczyk z Zagrody Edukacyjnej Czerlejewo 9. Wszystko dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021, którego operatorem w województwie lubuskim jest Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

Warto dodać, że program Bardzo Młoda Kultura ma wspierać edukację kulturową. Ma przygotować dzieci i młodzież do aktywnego i świadomego uczestnictwa w kulturze.

(Foto: Muzeum Ziemi Wschowskiej)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl