TworzymyGłos Regionu

Dzielnicowi z wizytą u pierwszoklasistów [ZDJĘCIA]

Piątek, 18 września 2020 o 11:52, autor: 0 612
Dzielnicowi z wizytą u pierwszoklasistów [ZDJĘCIA]

„Pierwszoklasista” do akcja prowadzona przez wschowską Policję od kilkunastu lat polegająca na wręczeniu wraz z pierwszym dzwonkiem elementów odblaskowych - kamizelek wszystkim uczniom szkół podstawowych w powiecie wschowskim, którzy dopiero rozpoczynają swoją życiową przygodę w murach szkolnych. Od początku września szkoły w powiecie wschowskim cyklicznie odwiedzają nasi dzielnicowi.

O konieczności noszenia elementów odblaskowych, o ich skuteczności z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych rozmawiali dzielnicowi, którzy w ramach prowadzonych działań „Pierwszoklasista” cyklicznie, co roku docierają z kamizelką odblaskową do każdego ucznia klasy pierwszej w powiecie wschowskim.

Takie akcje wpisane zostały w harmonogram corocznych, wrześniowych działań wschowskich policjantów, w szczególności dzielnicowych.  

O elementach fluorescencyjnych powinniśmy pamiętać szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy widoczność na drodze jest ograniczona o tym przekonywali mundurowi naszych najmłodszych mieszkańców powiatu wschowskiego, którzy rozpoczęli swoją pierwszą wędrówkę do szkoły.

„Bezpieczna droga do szkoły” to kolejne prewencyjne działania wschowskich policjantów, w szczególności ruchu drogowego, którzy w godzinach porannych nadzorują okolice rond, przejść dla pieszych usytuowanych w rejonach szkół.

(KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl