Dwa medale Piotra Drobnika podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce

Poniedziałek, 05 czerwca 2017 o 14:09, aktualizacja Czwartek, 08 czerwca 2017 o 15:16, autor: 0

Przed tygodniem Piotr Drobnik (LLKS Osowa Sień) zdobył dwa medale Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. W zawodach rozegranych w Łodzi rywalizowało blisko 1000 najlepszych studentów w Polsce.

Piotrek zdobył srebrny medal w biegu na 1500 m i brązowy medal, dnia następnego, w biegu na 3000 m. To kolejny ogromny sukces naszego średniaka na arenach krajowych. Już przed miesiącem „Drobny” pokazał się ze znakomitej strony podczas ulicznej mili w austriackim Attnang. Gdzie w międzynarodowej obsadzie zajął znakomite 6 miejsce pokonując 3 zawodników z Kenii i wielu dobrych biegaczy z Europy. Już wtedy było widać rosnącą formę Piotrka, który przegrał tylko 6 sekund z Mistrzem Europy Seniorów na 1500 m Jakubem Holusą.

Wyniki uzyskane przez wschowskiego biegacza plasują go w pierwszych trójkach list krajowych. Jesteśmy pewni, że obecny sezon będzie bardzo udany dla podopiecznego trenera Andrzeja Orłowskiego.