Dofinansowali ponad 90 projektów, Czas A.R.T znów bez pieniędzy

Piątek, 10 marca 2017 o 15:49, aktualizacja Poniedziałek, 20 marca 2017 o 16:22, autor: 34 2265
Dofinansowali ponad 90 projektów, Czas A.R.T znów bez pieniędzy
Gmina Wschowa rozstrzygnęła konkurs na wsparcie realizacji zadań profilaktycznych w 2017 roku. Do konkursu zgłoszono 102 oferty, łącznie wnioskowano o ponad 125 tysięcy złotych. Uznanie w oczach komisji uzyskało ponad 90 projektów, a na cele profilaktyczne przeznaczono niemal 50 tysięcy złotych. Jedyną organizacją, której wszystkie projekty nie otrzymały dofinansowanie jest Stowarzyszenie Czas A.R.T

Najwięcej, bo aż 95 projektów, wpłynęło w kategorii profilaktyki ogólnej. W tym dziale o środki ubiegały się przedszkola, szkoły i stowarzyszenia, realizując rozmaite projekty. Dofinansowanie przekazywane przez Profilaktykę i Młodzież w tym dziale wahają się w kwocie od 100 do 1000 złotych. Stowarzyszenie Czas A.R.T ubiegało się o środki na dwa projekty: Odkrywamy zapomniane „Wschowskie ulice” cz. 2 oraz Droga św. Jakuba – odcinek wschowski. Prócz projektów Stowarzyszenia Czas A.R.T uznania komisji nie uzyskały dwa projekty LLKS Osowa Sień i po jednym projekcie Sołectwa Siedlnica, Gimnazjum nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 1. Pomimo braku dofinansowania jednego z projektów w Szkole Podstawowej nr 1 będzie ich realizowanych najwięcej, dokładnie 8 projektów. W skład komisji wchodzili: Miłosz Czopek, Malwina Chruścicka, Witold Skorupski, Helena Zarzecka i Janina Bielak.

Pełna lista projektów znajduje się w załączonym pliku.

Pobierz załączony plik: Dofinansowanie_projektow_na_2017.pdf

(olek)

Komentarze (34)

avatar
~alla
10.03.2017 16:21

Wstyd - brak słów mali ludzie, wielkie ego i ambicje - efekt wladzy 0

avatar
~jatoty
10.03.2017 16:30

Wojna polsko polska ma szczeblu gminnym. Co jest między Tuskiem a Kaczyńskim wiadomo. Co jest miedzy Czas Art a urzędem też.

avatar
~Fws
10.03.2017 17:07

Było nie blokować perełki architektury Kina Hel

avatar
~Adaś
10.03.2017 17:35

Nawiążę do wczorajszego "meczu hokejowego " z powodu wyniku, 37: 1 ..... i nadal uważają , że mają rację ? Czekam tylko kiedy Merkel puszczą nerwy , kiedy wytłumaczy "Naszym" , że UE nie ma obowiązku nas finansować a "złote" zasady PiS w Berlinie, Paryżu, Rzymie , Madrycie itd. tak naprawdę nie mają tej samej WARTOŚCI co nam nad Wisłą się wydaje. Jest i u nas, w mikrogminie, podobna korelacja , dla mnie czysto personalna , "Wielki" p. v-ce i "mała" p. dyrektor . Już w samym zestawieniu "Wielki-mała" wieje grożbą , ale nie myślcie, że jest to drobny uraz , o nie......., to duże zalęknienie osoby tylko z myślami "pisanymi" dużą czcionką , o takim przekonaniu i wartościowaniu , że nie podchodż ...... z kimś co już jej nie musi się wydawać i mieć cykorię , bo niby "mała" . Pani prezes Czas A.R.Tu to instytucja, osoba wizerunkowa, z wielką klasą i wiedzą , nie można ich porównać , no bo niby jak , ...... połysk kontra mat. I tu jest "mrówka" , ..... On może tylko jednym ją "poniżyć" , taką ma władzę i tylko do pażdziernika 2018 . To jest przykre , że "władca" trwoni taki kapitał , że chce unicestwić flotę swojego miasta - Czas ART, TH i UTW. Adaś

avatar
~Heheszko Stefan
10.03.2017 17:38

Dobrze, iż władze województwa lubuskiego i powiatu wschowskiego doceniły projekty CzasArt przekazując na te projekty dotacje - a Pan Czopek po raz kolejny się zbłaźnił...

avatar
~Chyba jestem nienormalny
10.03.2017 17:48

Dla ciekawych, dlaczego burmistrz nie dofinansował zadań, powołując się na zarządzenie burmistrza nr 23/2017 z dnia 10 lutego 2017r. - § 5 pkt 3 tutaj link - strona 24: http://www.bip.wschowa.pl/zarzadzenia/2017/20-24.pdf Albo ja jestem sprytny inaczej i nie rozumiem, albo ktoś mocno kręci...

avatar
~do Adasia
10.03.2017 19:59

Lubię Twoje komentarze, ale nie w piątek wieczorem - bo bez połówki nie rozbieriosz ;) - Miki z bogatej Afryki. Ps: musimy się spotkać (oczywiście w piątkowy wieczór). J.

avatar
~FWS
11.03.2017 07:37

Dobro wraca raz a zło wraca wielokrotnie. Pani Patalas niedługo tego doświadczy.

avatar
~Wyborca
11.03.2017 11:44

Do - "do Adasia" - a czego ty tu nie rozumiesz ? Przecież to jasno napisane jak słońce , Adaś w swoim stylu skonfrontował p. v-ce burmistrza do p. dyr. Małkus , Wielki a mała . Podobnie jak w wyborze Tuska 37: 1 , wielki a mały. Jeśli to jest za trudne dla ciebie to nie czytaj tego , kupuj sobie "Przyjaciółkę"

avatar
~Adaś
11.03.2017 12:07

Miki , ..... Twoja propozycja jest fantastyczna .... w niczym nie przesadzona, nareszcie mam kumpla . Adaś

avatar
~Dobromir G.
11.03.2017 12:43

Może coś z tych źródeł da się przelać? http://www.mkidn.gov.pl/pages/strona-glowna/finanse/programy-ministra/programy-mkidn-2017.php Nie czas lamentować i gderać, że my nie mamy a oni tyle biorą, bo rok minie a artykuły jak były tak zostaną :D piękne pomysły, tylko może nie przy obecnej koniunkturze? Bo albo inna osoba do pisania wniosków, albo inne źródło - chyba, że jedno i drugie? Bo sam nie fiem :)) Powodzenia!

avatar
~on-off
11.03.2017 14:25

Wyszło szydło z Czopka ?

avatar
~jurek
11.03.2017 20:07

Wcale się komisji nie dziwię. Jako mieszkańcy straciliśmy bardzo dużo w związku z "zabytkiem". To był potencjalny nabywca również mleczarni. Jeżeli się ze mną nie zgadzacie, proponuję jutrzejszy spacer koło tych dwóch nieruchomości. Tobie Adasiu szczególnie.

avatar
~ext7
11.03.2017 21:08

Adam, to nie jest hokej, tylko patia szachów. A to, że dziwna trochę ,to fakt, ale to większego znaczenia nie ma... Przecież jeden sprawny szachista pierdyknie MATA ,nie tylko trzydziestu siedmiu, a nawet czterdziestu szachowym nowicjuszom ,bez większego problemu. Ten jakże „znienawidzony” przez Ciebie KACZOR, to wytrawny jest szachista i tą partię wygra. Adam między Kaczorem a Donkiem, różnica jest taka, jak między piciem w Szczawnicy i szczaniem w piwnicy. Kaczor jest Państwowcem, Donek, zaś jest taką koniunkturalną prostytutką

avatar
~do jurka
12.03.2017 10:28

Masz kolego stu procentową rację straciliśmy bardzo dużo w związku z tym że wybraliśmy takich burmistrzów , którzy nie potrafią nic zrobić nie mówiąc o głupiej sprzedaży zwykłej nieruchomości . Wydawało im się że można na każdym kroku łgać i oszukiwać wszystkich z którymi mają do czynienia . Chamstwo i buta to ich główny atut w " zarządzaniu " miastem i ludźmi . Wydawało mi się że do tej pory widziałem wiele ,ale teraz to co się dzieje przechodzi wszelkie wyobrażenia o praworządności . Przecież głównym zajęciem tych z ratusza jest włóczenie się po sądach z pokrzywdzonymi ludźmi ze S.K i udowadnianie swoich racji . Tak dalej być nie może cała energia idzie w gwizdek a nie jak poprawić byt mieszkańcom .

avatar
~cała wschowa
12.03.2017 12:34

Panowie i Panie proponuje uroczyste obchodzenie MIESIECZNIC do zakonczenia tego cyrku czyli nastepnych wyborów zostało dokładnie 20 miesiecy do odwołania patalas D , czopka M, janik M , stachowskiej M i innych odnowicieli Dzieki tym ludziom tylko SĄD pracy w nowej soli ma co robić Prosze o propozycje obchodzenia każdego 11 dnia miesiąca MIESIECZNICY do zakonczenia władzy przez panujących nam burmistrzów CZEKAM NA PROPOZYCJE I ZAPRASZAM DO DYSKUSJI

avatar
~Mam pytanie!
12.03.2017 21:54

Stowarzyszenie Czas A.R.T otrzymał dofinansowanie ze starostwa. Czy szkoły podstawowe mogą strać się w starostwie o dofinansowanie swoich projektów?

avatar
~Gekon
12.03.2017 22:08

Proponuję odśpiewywać chóralnie przed ratuszem " To już jest koniec..." lub " Ta ostatnia niedziela"!

avatar
~Jola
12.03.2017 23:38

Nic dodać nic ująć niech wszysy wezmą się za pracę Zobaczćcie jak prywatne firmy ciężko pracują , nie patrzą i nie czekają na mannę z nieba więc weźcie się wswsy za robotę

avatar
~do Joli
13.03.2017 08:32

I ty Jolu też weź się do intensywnej pracy nad swoją pisownią . Pamiętaj dobre rady zawsze dawaj innym ale najpierw zaczynaj od siebie . Jak można kaleczyć tak język ojczysty .