TworzymyGłos Regionu

Defibrylator (AED) przy wejściu do SP 2

Poniedziałek, 14 września 2020 o 10:05, aktualizacja Poniedziałek, 14 września 2020 o 10:16, autor: 0 636
Defibrylator (AED) przy wejściu do SP 2

Od dłuższego czasu Szkoła Podstawowa nr 2 we Wschowie współpracuje z OSP Wschowa w zakresie zajęć edukacyjnych upowszechniających zasady udzielania pierwszej pomocy.  W wyniku wspólnych działań powstał projekt: "Łańcuch przeżycia- ratuj i Ty”, którego celem było pozyskanie środków na zakup zewnętrznego defibrylatora (AED).

Projekt wziął udział w programie Fundacji ORLEN „Moje miejsce na Ziemi”. Okazało się, że spośród ponad 3 tysięcy inicjatyw nasz projekt  znalazł się w gronie 300 zwycięskich. 

Sprzęt ratujący życie zawisł na ścianie przy wejściu głównym do szkoły i będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców Wschowy. Wkrótce rozpoczną się szkolenia z użytkowania defibrylatora, w których każdy Wschowianin będzie mógł wziąć udział. Niedługo podamy bliższe informacje o terminach szkoleń i zasady zgłaszania chęci udziału. 

(Monika Skorupińska, SP 2)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl