TworzymyGłos Regionu

Ciekawe łupy złodziei we Wschowie i Lesznie

Wtorek, 02 stycznia 2018 o 12:57, aktualizacja Czwartek, 04 stycznia 2018 o 14:27, autor: 0 2169
Ciekawe łupy złodziei we Wschowie i Lesznie

Wschowscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy dopuścili się kradzieży w sklepie w Lesznie i Wschowie. Mężczyźni nie zapłacili między innymi za karton whisky i modyfikowanego mleka dla niemowląt. W zatrzymanym samochodzie policjanci znaleźli również marihuanę.

Ostatniego weekendu starego roku nie będzie dobrze wspominać pięciu mężczyzn w wieku od 18 do 33 z powiatu głogowskiego. W piątek 29 grudnia okradli sklep w Lesznie, a następnie chcieli powtórzyć ten „wyczyn” we Wschowie.

- Wschowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym ze wschowskich marketów. Łupem sprawców padł karton drogiego whisky, karton mleka modyfikowanego w sumie na kwotę 1600 złotych. Mężczyźni wynieśli towar drzwiami wejściowymi, po czym wsiedli do samochodu i odjechali. Obsługa sklepu natychmiast zaalarmowała wschowską Policję. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że byli to młodzi mężczyźni, którzy wsiedli do samochodu osobowego z początkowymi głogowskimi numerami rejestracyjnymi – relacjonuje podkom. Maja Piwowarska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. - Oficer dyżurny zaangażował w poszukiwania oddalającego się pojazdu wszystkie patrole policji. Po kilku minutach na terenie gminy Szlichtyngowa mundurowi zauważyli pojazd, którym poruszać mogli się mężczyźni mający związek z tą kradzieżą.

W zatrzymanym pojeździe faktycznie znaleźli się poszukiwaniu mężczyźni. Jak się okazało prócz whisky i modyfikowanego mleka znaleziono przy nich perfumy oraz laktator, który skradli w jednym ze sklepów w Lesznie. Samochód, którym się poruszali był pożyczony i należał do mieszkańca powiatu głogowskiego. Co ciekawe podczas kontroli pojazdu znaleziono marihuanę. Sprawcom kradzieży grozi aktualnie do 5 lat pozbawienia wolności.

(olek/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl