TworzymyGłos Regionu

Burmistrz Wschowy sygnatariuszem oświadczenia

Wtorek, 27 października 2020 o 07:31, aktualizacja Piątek, 30 października 2020 o 11:09, autor: 15 1358
Burmistrz Wschowy sygnatariuszem oświadczenia

Oświadczenie dotyczy aktualnej sytuacji w kraju, związanej z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Prócz Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa Konrada Antkowiaka sygnatariuszami są prezes stowarzyszenia, Prezydent Sopotu Jacek Karnowski i 59 innych włodarzy miast, gmin, powiatów, a także marszałkowie sejmików wojewódzkich.

W oświadczeniu, które w całości zamieszczamy poniżej, czytamy między innymi: - Mamy dość dzielenia ludzi, niszczenia wspólnot, zarówno tych lokalnych, które codziennie budujemy z mieszkańcami, jak i naszej wspólnoty narodowej. Mamy dość państwo, które zamiast chronić i pomagać, zmusza do wyjścia na ulice miliony osób w szczycie pandemii! – czytamy we wstępie. Dalej sygnatariusze zwracają uwagę na główny argument protestujących kobiet – Polskie kobiety chcą i mają prawo żyć godnie i decydować o sobie.

Całe oświadczenie [LINK]

REKLAMA

Komentarze (15)

avatar

avatar
~Mir
27.10.2020 12:10

Nie od dziś wiadomo którą opcję polityczną popiera burmistrz. Ale nie zauważyliście, że te strajki zaczęły dzielić ludzi i skłócać naród? Mam tylko nadzieję, że 1 listopada nie zniszczycie nam cmentarzy..

avatar
~Ochłoń
27.10.2020 15:48

Zmień lekarza, ogranicz kadzidła

avatar
~ewa
27.10.2020 12:35

brawo burmistrz Wschowy, postawa godna podziwu, bez podlizywania się pis , jasna wypowiedz jak powinny wyglądać prawa kobiet w Polsce DZIĘKUJĘ za postawę pełną szacunku do kobiet

avatar
~do ewa
27.10.2020 17:13

Przecież to nie on jest autorem lecz poparł i podpisał oświadczenie.

avatar
~Adaś
27.10.2020 13:07

Jestem dumny ze swojego burmistrza Wschowy p. Konrada Antkowiaka za ten gest poparcia i zdroworozsądkowy umysł. Sytuacja jest od strony legislacji trudna do "sprostowania" prawa. Myślę, że czas pisowskiego nurtu chrystianizacji i kultu jednostki zmierza do końca. Polak winien być w UE wartością dodaną a na swoim "podwórku" czuć poparcie państwa. Legitymacja PiS nie może zapewniać dobrobyt jednostkom uległym i służalczym do pławienia się w dobrach wpracowanych przez każdego podatnika. Dotyczy też i kobiet, z pełnymi prawami i taksą wobec państwa i całą etyką obyczajowości. Chcę abyście wygrały spór o decydowaniu o swoim życiu, żadna partia polityczna czy kościół nie musi Was moralizować . Adaś

avatar
~Do Adasia
27.10.2020 20:20

Już kiedyś pisałem znajdź dobrego lekarza ale na głowę nie na nogi .Żal mi że jesteś g...pi

avatar
~mieszkanka
27.10.2020 17:31

Jestem za takimi działaniami lokalnych władz. Jestem kobietą ceniącą sobie wolność wyznania, wolność sumienia, a przede wszystkim godność osobistą. Więc niech starsi panowie z warszawki nam KOBIETOM nie wciskają tych bzdur i swoich praw.

avatar
~Do mieszkanki
30.10.2020 07:57

Pomieszało się Tobie i to bardzo.Może wyjaśnię tobie trochę .Władze samorządowe są powoływane nie do filozofowania na tematy światopogladowe, etyczne, polityczne , ale do konkretnej roboty na rzecz mieszkańców i samego miasta.Mają to robić , by ludziom poprawiać komfort życia i wizerunek samego miasta .Dotyczy to burmistrzów, wójtów, starostów ,prezydentów miast , radnych .Jeśli ktoś tego nie rozumie powinien jak najprędzej zrezygnować i dać pole do popisu prawdziwemu fachowcowi, który rozumie na czym polega praca samorządowca.Szczególnie powinni sobie wziąć do serca te uwagi radni z radną na czele , którzy ukarali mieszkańców pozbawiając ich możliwości sięgnięcia po dotację na wymianę pieców .W normalnym kraju lub mieście po takim incydencie dla tych ludzi nie powinno być miejsca w radzie miasta.Co do burmistrza , to mam nadzieję , że był to taki jednorazowy incydent , ktory nie będzie miał już więcej miejsca. Wschowa już nie ma czasu.Jest zbyt mała na politykowanie.Tutaj trzeba zakasać rękawy i zmieniać dalej to miasto.Nowa Sól jest modelowyn przykładem dla każdego samorządowca .A w naszym mieście widać zmiany .Nareszcie.

avatar
~X
27.10.2020 18:51

Tylko coś nie gra w tej Wschowie. Postawa Burmistrza wobec pracowników i mieszkańców jest znana - jego nie ma, a tu nagle podpisuje się że ma dość złego traktowania i dzielenia ludzi.

avatar
~Do X
30.10.2020 08:04

Znowu pracownicy się będą wielce użalać? Już dawno wielu z nich powinno znaleźć się na bruku.Może dla tej ,która udawała , że 8 mln.podatków nie trzeba płacić powinna dostać premie za swoją pracę ? A ilu jest takich , którzy sami nie wiedzą co tam robią, ale są, bo mają ciepłą posadkę.

avatar
~GENIU
28.10.2020 09:49

Panie Antkowiak pan pozwoli,że użyję waszego języka.Co pan pier***i! Kto pana i tą dzicz zmusza do wychodzenia na ulice.Ma pan nas za durniów.Przecież dobrze widać,że nie chodzi wam o żadne prawa kobiet tylko o walkę z obecnym rządem.NOWY KOD TYLKO W GORSZYM WYDANIU.I jeszcze mała prośba.NIE WYKORZYSTUJCIE DLA WASZYCH NIECNYCH CELÓW DZIECI I MŁODZIEŻY.

avatar
~Protest
28.10.2020 11:03

A czy burmistrz Antkowiak uczestniczy w tych protestach, bo nie widzę go?

avatar
~do Protest
29.10.2020 16:42

Musicie zmienić godzinę marszu, bo o siedemnastej, to już miłościwie nam panujący poobiednią kawkę w domciu we Wrocławiu sączy.

avatar
~Jan Kotwicki
28.10.2020 12:18

Na wstępie oświadczam że nie jestem kobietą. Natomiast jako kobieta zajmowałbym się tym czym obecnie zajmuję się jako mężczyzna. Jest to problem przez dziesięciolecia nie załatwiony a dotyczy nas wszystkich, szczególnie kobiet zamierzajacych urodzic potomstwo a odczuwające przed tym strach. Mam na myśli powszechnie wszechobecną i nie pozostawiajacą wyboru zatutą żywność. Politycy, a w szczególności rzadzący na zmianę Polska szamoczą się pomiędzy sobą o władzę zamiast zadbać o ścisła kontrolę żywności zwłaszcza tej sprowadzanej z zagranicy. Dawno powinny zabronić stosowania glifosatu do zasuszania upraw przed zbiorem. Polepszacze, spulchniacze, barwniki, chemia przedłużająca świeżość produktów w połączeniu z juz wymienioną trucizną na pewno nie pozostaje obojetne na zdrowie Polaków w szczególności tych nienarodzonych. W zbiorowej świadomości Polaków powinno dominować przekonanie do poparcia tych polityków, którzy zajmą się rzeczywistymi i ważnymi dla nas wszystkich sprawami.

avatar
~Do burmistrza.
28.10.2020 21:46

Miałeś naprawiać to miasto ,bo po to zostałeś wybrany,bo dlatego uwierzyliśmy tobie.Nie interesują nas twoje poglądy polityczne ani animozje.Chcemy oglądać obrazki zmian w mieście,a nie stanie ramię w ramię z rozwrzeszczaną smarkaterią ,która sama nie wie o co wrzeszczy.Oczekujemy profesjonalizmu ,a nie bylejakości ,z którą od zawsze Wschowa jest utożsamiana.Zmień doradców.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl