TworzymyGłos Regionu

Bezpieczny rowerzysta na wschowskich drogach

Wtorek, 27 października 2020 o 13:10, aktualizacja Wtorek, 27 października 2020 o 13:15, autor: 3 688
Bezpieczny rowerzysta na wschowskich drogach

Dzisiaj (27 października) wschowscy policjanci realizują działania wojewódzkie „Rower”. Akcja profilaktyczna ma na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypominają o obowiązujących przepisach ruchu drogowego, jak również biorąc pod uwagę pogarszające się warunki atmosferyczne zachęcają do umieszczania i zakładania elementów odblaskowych w sposób widoczny.

W okresie jesienno - zimowym z którym wiąże się szereg niekorzystnych czynników pogodowych bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego jest wyjątkowo narażone na niebezpieczeństwo.

Z policyjnych statystyk wynika, że najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych w tym okresie z udziałem właśnie tej grupy są: wadliwe oświetlenia jednośladów, bądź całkowity ich brak. Kolorystyka ubioru kierujących również na bardzo duże znaczenie, gdyż w tym okresie przybiera barwy ciemne, szare, słabo widoczne.

Prowadzone działania mają charakter prewencyjny i ukierunkowane są na widoczność i bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W ramach działań rozdawane są elementy odblaskowe.

(KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Kierowca
27.10.2020 13:31

Kamizelka czy odblaski są czasem bardziej widoczne niż te pseudo światełka. Podziwiam i szanuję tych co używają tego typu akcesoria, nie wstydzą się, że śmiesznie będą wyglądać.

avatar
~art
28.10.2020 00:22

w powiecie Wschowa jakkolwiek by sie ubrał rowerzysta nawet we wszystkie kolory świata jest na drodze traktowany jest przez kierowcow jak intruz na drodze

avatar
~zza winkla
28.10.2020 10:36

Z tymi kolorami świata w Polsce nie przesadzaj - tęcza w pewnych środowiska daje konwulsje

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl