TworzymyGłos Regionu

Betlejemskie Światło Pokoju

Msza harcerska w parafii św. Jadwigi Królowej

Sobota, 21 grudnia 2019 o 21:40, aktualizacja Sobota, 21 grudnia 2019 o 21:52, autor: 0 903
Betlejemskie Światło Pokoju

W piątek 20 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju uroczyście zostało wniesione do kościoła św. Jadwigii Królowej we Wschowie. Harcerze przynieśli je po to, aby zapłonęło w naszych domach. Aby każdy zabrał je do domu. To ten sam ogień, który płonie w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem w Palestynie. Przy tej okazji harcerze, dzięki którym światło zapłonęło na terenie naszego powiatu, przeżyli swoją "harcerską" Mszę Świętą, którą koncelebrował kapelan hufca Wschowa Związku Harcerstwa Polskiego ks. podharcmistrz Adam Żygadło.

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego, co roku, odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

foto: hufiec Wschowa

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl