TworzymyGłos Regionu

Autenticon Sława zadebiutował na Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych

Niedziela, 06 października 2019 o 14:07, aktualizacja Sobota, 12 października 2019 o 00:09, autor: 0 773
Autenticon Sława zadebiutował na Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych

We wrześniu odbyło się ważne wydarzeenie sportowe w Sławie. od 17 do 19 września trwaly Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Województwa lubuskiego. Udział w nich wzięli zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych Autenticon ze Sławy oraz sportowcy z klubów z Sulechowa, Zielonej Góry, Szprotawy, Lubska, Gubina, Świebodzina, Żar, Nowej Soli, Żagania, Strzelec Krajeńskich i Krosna Odrzańskiego. Ile i jakich medali zdobyli sławscy zawodnicy?

Z klubu Autenticon w zawodach wystartowało Marzanna Poddenek, Mariusz Łazarski, Agnieszka Decowska, Hanna Pluta oraz Adrian Wolniczak. Zdobyli 8 medali oraz 2 wyróżnienia za 5 miejsce za udział w konkurencjach lekkoatletycznych oraz grze bocca. Warto dodać, że sławscy sportowcy po raz pierwszy wzięli udział w Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych. 1 złoty, 2 srebrne i 5 brązowych medali to wielki sukces Klubu, który powstał w maju tego roku. 

Radość zawodników KOS Autenticon ze zdobytych medali była wielka. Z wielką dumą reprezentowali swoją małą ojczyznę - Sławę. Maja zamiar wziąć udział w bowlingu, kometce oraz pływaniu - kolejnych konkurencjach Olimpiad Specjalnych.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom praz paniom: Joannie Wolniczak i Justynie Marszałek. Życzymy dalszych sportowych sukcesów.

(Foto: Klub Autenticon Sława)
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl