TworzymyGłos Regionu

4 parametry ważne przy kredycie gotówkowym

Piątek, 21 lutego 2020 o 07:50, autor: 0 401
4 parametry ważne przy kredycie gotówkowym

Zapewne każda dorosła osoba świetnie zna sytuację, gdy potrzebowała dodatkowej gotówki. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne: od wymarzonego wyjazdu wakacyjnego po konieczność przeprowadzenia pilnego remontu. Polacy coraz częściej korzystają z takiej formy finansowania, co potwierdzają statystyki: 3,5 miliona kredytów konsumenckich tylko w pierwszym półroczu 2019 roku. Jak każde zobowiązanie finansowe, także i to należy jednak spłacić. Aby ułatwić sobie to zadanie, przed podpisaniem umowy kredytowej należy dokładnie zweryfikować ofertę i wybrać tę najlepszą. Na co trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim?

1. Oprocentowanie

2. Prowizja

3. Całkowity koszt kredytu

4. Czas spłaty

Przed rozpoczęciem starań o kredyt należy określić swoje oczekiwania: spodziewaną kwotę kredytu oraz możliwości jej spłaty w skali miesiąca. Następnie warto sprawdzić oferty kilku banków, choćby poprzez skorzystanie z porównywarki takiej jak: https://domkredytowy.pl/kredyt-konsumencki-kalkulator-ranking/.

Oprocentowanie

Oprocentowanie jest najistotniejszym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę. Jego wartość określa sumę marży pobieranej przez bank oraz wskaźnika WIBOR. Niektóre banki oferują klientom możliwość wyboru pomiędzy oprocentowaniem stałym przez cały okres spłaty lub zmiennym wynikającym z wahania stóp procentowych. Decyzja o tym, która wersja jest bardziej opłacalna, podejmowana jest zawsze przez klienta w odniesieniu do jego sytuacji finansowej. Niewątpliwie przełoży się to na wysokość raty. Korzystając z dostępnych w internecie kalkulatorów, takich jak https://domkredytowy.pl/, można sprawdzić różne warianty.

Prowizja

Prowizja to opłata, którą bank pobiera za samo udzielenie kredytu.  Możliwości jest kilka: albo jednorazowe jej opłacenie, albo rozłożenie w równych częściach na wszystkie raty. Wysokość prowizji zawsze ustalana jest przez bank autonomicznie. Często klienci - zarówno nowi, jak i wierni - mogą liczyć na oferty promocyjne, dzięki którym prowizji w ogóle nie będzie.

Całkowity koszt kredytu

To bardzo wymowny parametr. Całkowity kosz kredytu jasno sumuje, ile pieniędzy rzeczywiście trafi do banku z powrotem po spłacie pożyczonej kwoty według harmonogramu. Porównując ze sobą oferty poszczególnych banków, dobrze jest zestawić właśnie te wartości.

Czas spłaty

Czas spłaty przekłada się bezpośrednio na to, jak wysoka jest rata. Im ten okres dłuższy, tym niższe comiesięczne zobowiązanie. Trzeba jednak pamiętać, że wraz ze wzrostem liczby rat wzrastają koszty kredytu, dlatego często dobrym rozwiązaniem jest płacenie więcej przez krótszy czas lub zapewnienie sobie możliwości wcześniejszej spłaty.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl