TworzymyGłos Regionu

Mikołaj zawitał do Sławy

Mikołajki na sławskim rynku

Sobota, 07 grudnia 2019 o 08:29, aktualizacja Sobota, 07 grudnia 2019 o 09:25, autor: 0 1512
 Mikołaj zawitał do Sławy

Gość z dalekiej Laponii w Sławie, miał naprawdę pracowity dzień. Od samego rana wraz z policjantami zatrzymywał kierowców do rutynowej kontroli, aby zamiast mandatów wręczać rózgi, dla wzorowych kierowców przygotowany miał oczywiście słodki poczęstunek. 

Chwilę później był już na Nowym Rynku, gdzie wraz ze swoimi pomocnikami reniferem i elfem zabawiali dzieci oraz pozowali z nimi do zdjęć. W międzyczasie trwał oczywiście coroczny Mikołajkowy Kiermasz, podczas którego wystawcy oferowali ręcznie robione dekoracje, stroiki, ozdoby bożonarodzeniowe, rękodzieła, ozdoby robione na szydełku, kalendarze, prace wykonane przez podopiecznych szkół z terenu Gminy Sława, bransoletki i zabawki. Smakosze mieli do skosztowania barszczyk, paszteciki z mięsem, zakręcone frytki oraz pyszne ciasta. Od godziny 15.30 wszystkich ogarnął świąteczny klimat, a to za sprawą koncertu zespołu Heniu i Przyjaciele, którzy przedstawili blok muzyczny nawiązujący do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Po doznaniach muzycznych przyszedł czas na spektakl taneczny w wykonaniu podopiecznych Domu Kultury ze Sławy. Kolejnym etapem dzisiejszego spotkania było wspólne odliczanie wraz z Burmistrzem Sławy i Świętym Mikołajem od 10 do 0. Jest to już tradycyjne odpalenie iluminacji świetlnych w Sławie, mających na celu wprowadzenie świątecznego klimatu. Ostatnim punktem i chyba najważniejszym patrząc z punktu widzenia najmłodszych były paczki mikołajkowe, które w tym roku Świętemu Mikołajowi pomagali rozdawać druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Sławy. Mamy nadzieje, że wczoraj Mikołaj o was nie zapomniał.

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl