Najlepszy start w historii Mistrzostw Polski w Biegach Górskich zawodników LLKS Osowa Sień

Poniedziałek, 13 kwietnia 2015 o 09:53, autor: 0

W dniach 10-11.04.2015 okur odbyły się w Ustrzykach Dolnych Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Biegach Górskich. Przy pięknej aurze rywalizowało 200 zawodników z całej Polski. W zawodach tych uczestniczyła 6-osobowa grupa wschowskich biegaczy wraz z trenerem Andrzejem Orłowskim.

Nasi biegacze zanotowali najlepszy start w historii swoich startów w imprezie tej rangi, zdobywając 3 medale i 2 czwarte miejsca. Uplasowali się po raz pierwszy na 3 miejscu podium drużynowo. A ponadto 3 zawodników wywalczyło prawo startu w Mistrzostwach Świata i Europy w swoich kategoriach wiekowych. W gronie juniorów 4 miejsce po bardzo zaciętej walce do ostatniego podbiegu zajął Bartosz Kwieciński. Troszkę zabrakło sił na finiszu by włączyć się do walki o medal, ale wynik lepszy o ponad minutę niż przed rokiem świadczy tylko o ostrej rywalizacji. Tym startem Bartek zapewnił sobie prawo startu w lipcowych Mistrzostwach Europy Juniorów w Porto Moniz (Portugalia). W gronie juniorów młodszych Adrian Ławecki zdobył złoty medal, a Agata Kowalczykowska wywalczyła swój pierwszy medal MP w życiu - brązowy. Znakomita dyspozycja i bardzo mądra taktyka zapewniły im końcowy sukces – „aż miło było patrzeć z jaką determinacją walczyli na selektywnej trasie”. Uczniowie Gimnazjum Nr 2 we Wschowie, zajmując miejsca medalowe, zapewniło sobie prawo startu w czerwcowych Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w Smolyan (Bułgaria). W kategorii młodzików bardzo miłą niespodziankę sprawiła Klaudia Pawlus, która zdobyła złoty medal - wreszcie udowadniając jak ogromne ma możliwości. W gronie chłopców, po bardzo dobrym biegu 4 miejsce zajął Aleksander Rzepecki, a 13 miejsce Jan Kupisz. Jak mówi trener: „Bardzo się cieszę, że zawodnicy pokazali charakter i od początku sezonu są w bardzo wysokiej dyspozycji. Potwierdzili, że systematyczna i wytrwała praca przynosi efekty. Teraz czas na powrót do cięższych treningów przed startami na stadionie i późniejszymi startami na ME i MŚ. To ogromny zaszczyt reprezentować Polskę dla każdego zawodnika i pokazywać, że we Wschowie też można pracować na najwyższym poziomie .” Miejmy nadzieję, że wschowskim włodarzom nie zabraknie środków na wsparcie dojazdu młodych zawodników i promocję Wschowy w Europie. Wyjazd sfinansowany przez Lubuski Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta i Gminy Wschowa oraz Bank Spółdzielczy we Wschowie. Dziękujemy. (tekst/foto: AO)