Grzegorz Kasdepke gościem Biblioteki Publicznej

Grzegorz Kasdepke gościem Biblioteki Publicznej

przez -
2 342

Biblioteka Publiczna we Wschowie, gościła w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki, znanego autora książek dla dzieci i młodzieży Grzegorza Kasdepke. Uczestnikami spotkania były dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1  i nr 2 we Wschowie, oraz klubowicze z Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci

Grzegorz Kasdepke jest pisarzem dobrze znanym młodym czytelnikom, autorem książek, takich jak.: „Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu”, „Kacperiada”, „Bon czy ton. Savoir vivre dla dzieci”, „Detektyw Pozytywka”, „Horror! Czyli skąd się biorą dzieci?”, „Mity dla dzieci” i wielu innych.

Już od pierwszych chwil, pisarz nawiązał świetny kontakt z uczestnikami spotkania, żartował, śmiał się, barwnie i dowcipnie opowiadał o swojej twórczości i o tym co go zainspirowało do ich napisania. Wspomniał o swojej  pierwszej książce „Kacperiadzie” ,którą napisał dla swojego syna. Dzieci mogły również wysłuchać  fragmentu książki „Gdybym był dziewczynką/Gdybym była chłopcem”. Książka została napisana przez Annę Onichimowską i Grzegorza Kasdepke. Autor rozmawiał z dziećmi o stereotypach płci, o zawodach z podziałem na męskie i kobiece,  zadawał wiele pytań dotyczących książki, między innymi: Co by się stało, gdyby chłopcy stali się dziewczynami, a dziewczyny chłopcami ? Czy zmieniłoby się coś w ich życiu, gdyby doszło do takiej sytuacji?

Dzieci  bardzo chętnie brały udział w spotkaniu i z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści o jego książkach, a także zadawały mnóstwo pytań, związanych zarówno z twórczością autora, jak i z jego prywatnym życiem. Autor podkreślił, że wiele jego książek wykorzystywanych jest  na lekcjach języka polskiego.

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke, było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i dobrą zabawą. W podziękowaniu, za mile spędzony czas, dzieci wręczyły gościowi kwiaty i słodki upominek. Na koniec spotkania każdy  mógł otrzymać od autora autograf wraz z dedykacją i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Tekst i zdjęcia BP.

Nie możemy wyświetlić tej galerii.

 

2 Komentarze

  1. bardzo dobrze, że dzieci miały możliwośc spotkać się z pisarzem, autorem książek właśnie dla nich, to dla nich inspiracja i byc może zacheta! do czytania , gratulacje dla Pań Bibliotekarek

Zostaw odpowiedź