Czy można zmienić harmonogram wywozu śmieci

Czy można zmienić harmonogram wywozu śmieci

Czy można zmienić harmonogram wywozu śmieci – pytał na ostatniej sesji rady miejskiej radny Piotr Buczek. Według radnego widok pojemników i worków na głównych ulicach miasta w godzinach popołudniowych nie wpływa dobrze na wizerunek Wschowy

Przypomnijmy, że we Wschowie odpady komunalne odbierane są w godzinach od 14 do 22.

Od 1 lipca na terenie powiatu Spółka Komunalna odbiera śmieci w systemie dwuzmianowym – mówił Roman Żaczyk prezes Spółki Komunalnej we Wschowie. – Przetarg na wywóz śmieci miał miejsce na przełomie maja i czerwca. Konsorcjum trzech firm podpisało umowę ze Związkiem Międzygminnym 12 czerwca.

Żeby odebrać odpady w nowych miejscach, które do tej pory Spółka nie obsługiwała, wschowska firma zatrudniła 15 osób, a dodatkowo w porozumieniu z Powiatowym Urzędem Pracy podpisano umowę, w ramach której 12 osób bezrobotnych zostało przekwalifikowanych i podjęło pracę w Spółce. Zatrudnienie nowych pracowników oraz ich przeszkolenie, aby mogli rozpocząć pracę 1 lipca, nie pozwoliło na dokładne zaznajomienie się z terenami, które do tej pory nie były obsługiwane przez Spółkę Komunalną.

Dlatego uznaliśmy, że teren gminy Wschowa, który lepiej znamy, będziemy obsługiwać w godzinach popołudniowych. Teren turystycznej Sławy znany jest wszystkim z głównych ulic i żeby odbiór odpadów komunalnych przebiegał sprawnie, lepiej było odbierać je w ciągu dnia – mówi Roman Żaczyk.

To nie znaczy, że harmonogram będzie stały – dodał prezes Spółki – i przy planowaniu harmonogramu na rok 2014 weźmiemy pod uwagę ewentualne zmiany.

Do 30 czerwca wschowska firma obsługiwała około 15 tysięcy mieszkańców na terenie gminy oraz część instytucji. Od 1 lipca obsługuje 100% podmiotów gospodarczych i instytucji z terenu powiatu wschowskiego oraz wszystkie gospodarstwa domowe, czyli około 40 tysięcy mieszkańców.

(rak)

6 Komentarze

  1. a może jeszcze odbierać plastiki i szkło dwa razy w miesiącu? bo w domach jednorodzinnych i na wsiach rosną hałdy

  2. To prawda….Gdzie się nie spojrzy tam worki z odpadami.Psuje to wygląd Wschowy :( Ale wiem,że to nie tylko we Wschowie tak wygląda…

  3. Porażka z tymi śmieciami!!! Panowie odbierający śmieci wyciągnęli worek z kontenera i gdy zobaczyli, że to nie plastiki tylko odpady zmieszane worek rzucili koło pojemnika i odjechali, a u mnie w domu zawitała niezawodna straż miejska!!!!!!!!! Gdy śmieci odbierała firma TEW nie było takich ,,niespodzianek,,

  4. System gospodarowania odpadami wciąż raczkuje. Na osiedlach w niektórych miejscach jest bałagan, z kontenera BIO niesamowicie śmierdzi, pojemniki na papier i szkło są i tak razem zabierane wiec po co segregować. Póki co mam odczucie że jest gorzej jak było.

  5. Troche późno,ale chce coś nagłośnić.W dniu 9 listopada Spółka Komunalna przeprowadziła odbiór odpadów komunalnych wielkogabarytowych i tu nasuwa się moje pytani!Dlaczego nie odbierano pojemników po farbach,odpadów budowlanych,odzieży i innych rzeczy,które widnieją w ogłoszeniu o w/w zbiórce???? Pracownicy pozostawiali przygotowane i odpowiednio popakowane odpady twierdząc, że tego nie zabiorą bo-tego nie zbieraja!!!To na jaką cholerę ogłaszają w mediach i wymieniają co można oddać??? Ktoś tu jest źle poinformowany??/ Ja jeszcze potrafię czytać i wiem co można było wystawić na tą zbiórkę!Mieszkańcy są wściekli,powynosili śmieci,a teraz muszą je spowrotem pochować!!!Kto za to odpowiada-za ten niedoinformowany personel od zbierania odpadów wielkogabarytowych???

Zostaw odpowiedź