4 razy po 3 punkty (galeria)

Niedziela, 17 kwietnia 2011 o 23:19, autor: 3

Zwycięstwem zakończyły się 4 mecze zespołów reprezentujących nasz powiat w klasie okręgowej i w klasie A. Kolejne 3 punkty z wyjazdowego spotkanie przywiózł Dąb Przybyszów. Cenne zwycięstwo na boisku w Niechlowie odniósł Orzeł Szlichtyngowa. Czwartą wygraną z rzędu zakończył się mecz Korony Wschowa. Zwycięską passę kontynuuje też Avia Sieldnica, która wiosną jeszcze nie straciła punktu.

W zaplanowanych na Wielką Sobotę meczu piłkarze Dębu Przybyszów mają zmierzyć się na boisku w Sławie z drużyną Budowlanych Lubsko. Warto rozważyć, czy nie poprosić rywali, by to oni zostali gospodarzem tego spotkania. Zawodnicy z Przybyszowa wiosną wracają bowiem z meczów wyjazdowych zawsze z 3 punktami. Na własnym obiekcie w trzech meczach zdobyli tylko 1 punkt. W 21 kolejce Dąb zwyciężył w Toporowie. Mecz był wyrównany – Grę chłopakom utrudniało  dziurawe boisko, na takiej nawierzchni trudno rozgrywa się piłkę, stąd w pierwszej połowie, żadna z drużyn nie wypracowała sobie przewagi – relacjonuje Wiesław Klecha prezes klubu z Przybyszowa. W drugiej części spotkania goście przystąpili do ataku od pierwszego gwizdka, co szybko przyniosło efekty w postaci bramek. Do siatki dwa razy trafił Adrian Łobusiński. W 50 minucie dobijał po udanej interwencji bramkarza. 5 minut później wybiegł do kontrataku i umieścił piłkę w siatce po tym jak wystawili mu ją koledzy z drużyny. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Dębu i zespół z Przybyszowa zajmuje 3 miejsce w tabeli z 3 punktami straty do wicelidera. Pierwszym zwycięstwem w rundzie rewanżowej zakończył się mecz Orła Szlichtyngowa. Zespół ten pokonał na boisku w Niechlowie drużynę UKP Zielona Góra 3:1. Nie zmieniło to układu tabeli. Piłkarze Orła nadal zajmują ostatnie miejsce. Swoją pozycję w klasie A umocniła natomiast Korona Wschowa, która odniosła wyjazdowe zwycięstwo w stosunku 2:1 z Orłem Otyń. – To był bardzo trudny mecz. Na zdobyte punkty ciężko pracowaliśmy przez całe 90 minut. Szczególne słowa uznania nalezą się formacji defensywnej, która świetnie wywiązała się z powierzonego zadania. Warto tutaj wyróżnić Tadeusza Pietczyka. Oprócz świetnej gry w obronie udzielał się w ataku – relacjonuję trener Korony Tomasz Romanowicz. Wschowianie strzelili bramkę już w 20 minucie i do szatni schodzili przy wyniku 1:0. W drugiej połowie gospodarze szybko wyrównali. Zwycięski gol dla gości padł na 10 minut przed końcem spotkania. Bramki dla Korony strzelali Paweł Romanowicz i Jakub Stachowiak, dwoma asystami popisał się Mateusz Szkurdź. Kolejny mecz do jednej bramki oglądali kibice w Siedlnicy. Avia pokonała Dzakowiankę Raculę 5:0. – Mamy bardzo szybkich napastników, którym wystarczy dograć piłkę, a oni wiedzą co z nią zrobić żeby strzelić bramkę. Stąd prosiłem chłopaków o spokój, mieli dużo grać piłką, wymieniać podania - ta taktyka jak dotąd się sprawdza. Zawodnicy w końcu zrozumieli, że przede wszystkim muszą tworzyć drużynę, ograli się ze sobą i to przynosi efekty – podsumowuje trener drużyny Bogusław Korczak. Zawodnicy do szatni schodzili przy wyniku 2:0. Bramki zdobyli Krzysztof Grześkowiak i Sylwester Hromiak w drugiej połowie 2 gole dorzucił Grześkowiak i 1 Hromiak. Warto odnotować, że w 75 minucie czerwoną kartkę otrzymał bramkarz gości i między słupkami stanął piłkarz z pola. Golkiper Dzakowianki miał pretensję do sędziego, że uznał gola na 4:0. Jak widać na zdjęciu piłka faktycznie nie minęła linii bramkowej. Nerwowe reakcje zawodnika z Raculi nie poprawiły jednak sytuacji przyjezdnych. W tabeli klasy A Korona zajmuje 3 miejsce tuż za nią znajduję się Avia. Ostatnie miejsce okupuje Sparta Sława, która w 21 kolejce przegrała na własnym boisku 0:5. Zwycięstwo w klasie B odniosła natomiast Pogoń Wschowa., która pokonała w Zamysłowie Grom 3:1. Prezentujemy galerię z meczu w Siedlnicy: [gallery link="file"]